Księżna Jadwiga na przechadzce po Szczecinku

• Tv
Miasto z Wizją / 17.07.2016 / Komentarze
Jadwiga zaprosiła mieszkańców do wspólnego świętowania. Dziś księżna obchodzi swoje imieniny

Trwa trzeci, kulminacyjny dzień tegorocznej edycji Art Pikniku. Najbardziej widowiskowym wydarzeniem tego dnia było pojawienie się na ulicach miasta sześciometrowej rzeźby Księżnej Jadwigi. Księżna, która od wczoraj (16.07) przyglądała się temu, co działo się na scenie pod zamkiem, postanowiła wybrać się na przechadzkę po Szczecinku. Wczesnym popołudniem odziana w białą suknię Jadwiga przespacerowała się ul. Mickiewicza, zmierzając do hali Ślusarnia, gdzie od godz. 14.00 trwa jarmark nazwany jej imieniem.

- Od samego początku Art Pikniku przyświecała nam taka idea, aby po każdej edycji pozostawały różnego rodzaju artystyczne elementy w przestrzeni miejskiej. Dotychczas były to przede wszystkim murale, teraz taką pamiątką będzie właśnie księżna Jadwiga – powiedział nam w jednej z rozmów Rafał Staniszewski, pomysłodawca i współorganizator imprezy. – Zapalnikiem do dalszego działania była przychylność firmy Anvil Art Krzyśka Wronowskiego, który wspiera nas od początku. Wykonał on całą konstrukcję i rusztowanie pod Jadwigę. Z kolei Darek Miliński z Pławnej 9 przygotował szkice, na podstawie których pochodząca ze Szczecinka rzeźbiarka Dominika Rumińska wraz z Sylwestrem Chłodzińskim stworzyli rzeźbę. O dalsze prace nad jej prezencją zadbała również mieszkanka naszego miasta Monika Kolosz-Perz "Monali Art" oraz firma Dziurpex Małgorzaty  i Piotra Dziurdź.

Dodajmy, że szczecinecka dama, przechadzając się dziś ulicami miasta, jednocześnie zapraszała mieszkańców do wspólnego świętowania, bowiem księżna właśnie dziś obchodzi swoje imieniny. Każdy, kto chciałby skorzystać z okazji i spotkać się z Jadwigą, powinien jeszcze dziś odwiedzić teren przy Ślusarni, gdzie trwa jarmark, na którym znajdziemy liczne stragany z lokalnymi przysmakami i wyjątkowym rękodziełem. W tym samym czasie odbywają się również warsztaty dla dzieci. Z kolei na swoją wystawę i teatr malowania zaprosił mieszkańców Darek Miliński, od samego początku związany z Art Piknikiem.

Na jarmarku przez cały dzień odbywać się będą rozmaite atrakcje dla najmłodszych – i tych nieco starszych – mieszkańców, m.in. Teatr Małe Mi „Tuwim i Julek” (godz. 15.00), Ruffi Rafi Show (godz. 16.00), pływająca wystawa Agaty Lewandowskiej (tramwaj wodny godz. 16.00), Teatr Lalkarze Czytują „Księżniczka na ziarnku grochu” (godz. 17.00), Teatr 3,5 „Tato patrz!” (godz. 18.00). Wieczór z kolei to spotkanie z muzyka i sztuką – o godz. 19.00 odbędzie się koncert zespołu Paraluzja, „Performance muzyczny” Królowie Vebasto (godz. 20.00) oraz Teatr Pławna 9 ze spektaklem „Uratuj słoneczko” (godz. 22.00).

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra