Kronospan zaprosił dzieci do wspólnego świętowania

Miasto z Wizją / 07.08.2020 / Komentarze
Minął rok od otwarcia w naszym mieście Centralnego Placu Zabaw

W pierwszym tygodniu sierpnia minionego roku miało miejsce oficjalne otwarcie Centralnego Placu Zabaw zlokalizowanego w miejskim parku na wysokości ul. Lelewela. Była to dość spora inwestycja i zdecydowanie długo wyczekiwana – zwłaszcza przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Kilka miesięcy później obiekt ten został rozbudowany o kolejne urządzenia dla najmłodszych i sprzęty dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Środki na ten cel w wysokości 108 tys. złotych pochodziły z Budżetu Obywatelskiego. Swój projekt w ramach SzBO złożyła też firma Kronospan, która zdecydowała, że przekaże kwotę 194 tys. zł na wybrany przez siebie projekt. Pracownicy firmy zdecydowali o rozbudowie Centralnego Placu Zabaw.

Od oficjalnego otwarcia minął dokładnie rok. Pierwszą rocznicę jego funkcjonowania uczcimy dosyć hucznie. Dziś (czwartek, 6 sierpnia) przed jednym z wejść na teren obiektu oficjalnie odsłonięto tabliczkę upamiętniającej  projekt rozbudowy Centralnego Placu Zabaw.

- Centralny plac zabaw jest otwarty już od dłuższego czasu. Jego rozbudowa również miała miejsce kilka miesięcy temu, ale ze względu na fakt pandemii, taką oficjalną uroczystość przełożyliśmy na ten termin, aby móc spotkać się w większym gronie i wspólnie bawić – mówi Adrian Kilan z firmy Kronospan Polska. - Firm Kronospan, współpracując z miastem w różnych formach, również postanowiła współfinansować rozbudowę tego placu zabaw. Jest to jeden z punktów porozumienia, które podpisaliśmy jeszcze z poprzednim panem burmistrzem, ale oczywiście wszystkie punkty są realizowane. W ramach budżetu partycypacyjnego zdecydowaliśmy się dofinansować jeden z projektów. I bardzo chętnie weszliśmy w rozbudowę czegoś, co może służyć pokoleniom. Dzięki temu miejscu, przystosowanemu dla osób niepełnosprawnych, nie ma już podziałów. Każdy może wyjść z domu i każdy może się tu bawić.

W krótkiej symbolicznej uroczystości wziął również udział dyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury Kamil Klimek: - Centralny plac zabaw powstał rok temu z inicjatywy szczecineckiego ratusza. To fantastyczne miejsce, gdzie można skakać na trampolinach, można się bawić, natomiast brakowało miejsca dla maluchów i brakowało miejsca dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki współpracy z firmą Kronospan możemy teraz w pełni korzystać z nowoczesnego placu zabaw dla praktycznie wszystkich dzieci.

Firma Kronospan z tej okazji zorganizowała dla dzieci piknik i zaprosiła wszystkich mieszkańców – i tych najmłodszych, i tych nieco starszych – do wspólnego świętowania.  Pracownicy Kronospanu dziś do godz. 17.00 będą spotykać się z rodzicami i dziećmi na wspólne zabawy i darmowy poczęstunek w postaci popcornu i waty cukrowej. Dlatego też warto dziś znaleźć chwilę i wybrać się ze swoją pociechą na Centralny Plac Zabaw, gdzie czeka moc atrakcji.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra