Konkurs na najlepszy tekst do kolędy szczecineckiej

• Tv
Miasto z Wizją / 27.10.2015 / Komentarze
W związku z przygotowaniami do wydania płyty z kolędami szczecineckich muzyków, pragniemy wszystkich zainteresowanych serdecznie zaprosić do wspólnego tworzenia tego wyjątkowego krążka.

Jak już zapewne wiadomo, na płycie znajdą się utwory takich wykonawców jak 4 nad ranem, Materia. Dixie Band, Dyzmatronik, Blady Kris, Magdalena Szuba, Ela Stasiuk, Maja Wysoczańska, Magdalena Górecka oraz naszego flagowego produktu - orkiestry Art Pikniku. Wykonają oni szereg najpiękniejszych polskich i zagranicznych kolęd. Jednak na tej płycie znajdzie się jeden, najważniejszy utwór. Będzie to pierwsza, jedyna i niepowtarzalna, a przede wszystkim nasza wspólna- Kolęda szczecinecka. Muzyka już powstała - skomponował ją znany lokalnej społeczności Rafał „Lambada” Zabuski wraz ze swoją małżonką - Patrycją Kubacką, znaną m.in z projektu 4 nad ranem.

Jednak w kolędzie tej brak jeszcze słów. Dlatego też chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców oraz osoby związane z naszym pięknym miastem - Szczecinkiem, do wzięcia udziału w konkursie, na napisanie tekstu Kolędy szczecineckiej. Termin nadsyłania zgłoszeń jest krótki - do 31.10.2015 roku (podyktowane to jest względami technicznymi), zaś tekst zwycięzcy pojawi się na krążku w wykonaniu naszych lokalnych artystów. Dodatkowo zwycięzca otrzyma darmowy pakiet 5-ciu płyt kolęd oraz nagrodę niespodziankę. Najciekawsze prace również zostaną nagrodzone. Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy, zaś teksty proszę nadsyłać na adres artpiknik.orchestra@gmail.com

(PA)