Konflikt pokoleń? Bójka na ul. Szafera

• Tv
Miasto z Wizją / 02.09.2016 / Komentarze
Grupa młodzieży napadła na starszych przechodniów

W nocy z czwartku na piątek (1-2.09) po północy na ul. Szafera doszło do bijatyki. Jak się okazało prowodyrką całego zamieszania była młoda mieszkanka, która wraz z grupą znajomych napadła na dwóch starszych mężczyzn. Oprócz potyczek słownych pomiędzy nimi, doszło również do szarpaniny i przepychanek. Rozjuszoną dziewczynę przez dłuższą chwilę bezskutecznie próbowali uspokoić jej towarzysze.

Całe zajście obserwował operator kamer monitoringu wizyjnego. Patrol, który udał się na miejsce zdarzenia, wylegitymował czwórkę sprawców. - Były to doskonale nam znane z wielu wcześniejszych interwencji osoby, z których jedna ostatnio została zatrzymana przez strażników do odbycia kary pozbawienia wolności – mówi Grzegorz Grondys, komendant Straży Miejskiej w Szczecinku.

Okazało się, że starsi mężczyźni, nim doszło do rękoczynów, byli zaczepiani przez grupę młodzieży. W ich kierunku poleciała także wiązanka wulgaryzmów i obraźliwych epitetów. Jeden z pokrzywdzonych miał podrapaną twarz, drugi natomiast był ubrudzony krwią. Poszkodowani odmówili jednak przyjęcia pomocy. Z kolei na sprawców tego zdarzenia zostaną skierowane kolejne wnioski o ich ukaranie.

Tekst: Marzena Góra