Kolejne sukcesy młodych filmowców

Miasto z Wizją / 17.09.2016 / Komentarze
Tym razem zostali docenieni w Krakowie

Szczecinecka grupa młodych filmowców działająca w grupie „Akcja animacja” przy Zespole Szkół Społecznych STO ani na chwilę nie zwalnia tempa. Uczniowie, których pasją od wielu lat jest tworzenie filmów animowanych metodą poklatkową, mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Ich prace dotychczas wielokrotnie były nagradzane na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach filmowych. Teraz do licznych nagród i wyróżnień mogą dołożyć kolejne.

- Z ogromną radością i satysfakcją dzielimy się informacją o kolejnym sukcesie uczniów pracujących pod opieką pani Jolanty Sierpińskiej w szkolnym zespole „Akcja Animacja”. 12 września jury konkursu „Eko-animacje 2016” wyłoniło zwycięzców konkursu na najlepszą animację poruszającą temat zanieczyszczenia środowiska i promującą postawy proekologiczne – informuje Marzena Marcinkowska, wicedyrektor ZSS STO.

Okazało się, że film pt. ”Krążenie materii” autorstwa Filipa Aleksandrowicza, Antoniego Małeckiego oraz Anny Bloem z grupy „Akcja Animacja” zdecydowanie przypadł do gustu jurorom, którzy postanowili przyznać szczecineckiej produkcji II w kategorii powyżej 13 roku życia. Co istotne, w tej kategorii komisja konkursowa zdecydowała się nie przyznawać I miejsca. 30 września w Klubie Kultury Przegorzały w Krakowie odbędzie się finałowa gala konkursu, w trakcie której zwycięzcy otrzymają zasłużone nagrody. W trakcie gali odbędą się także warsztaty z podstaw animacji poklatkowej.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i składamy podziękowania pani Jolancie Sierpińskiej, opiekunce zespołu, za inspirację i otwieranie przed młodzieżą możliwości rozwijania pasji – dodaje Marzena Marcinkowska.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Maciej Lemke