Kolejne miejsca pod specjalnym nadzorem

Miasto z Wizją / 18.08.2017 / Komentarze
Nowoczesne kamery przy Netto, Non Stop i byłej komendzie policji

Dziś (piątek 18.08) miejski system monitoringu zostanie "wzmocniony" dwoma kamerami najwyższej klasy. Urządzenia "widzą" nocą.

- Nowe kamery high vision zostaną zamontowane przy sklepie Netto i Non Stop - mówi "Miastu z Wizją" Jan Zaremba z Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta.

- Trochę później podobną kamerę zamontujemy w sąsiedztwie byłej komendy policji przy ul. 28 Lutego. O montaż takiego urządzenia wnioskowali do ratusza mieszkańcy okolicznych posesji. Ich zdaniem, w tej okolicy nie jest bezpiecznie.

Kamery zostaną włączone do systemu monitoringu miejskiego. Obraz z nich przesyłany będzie do komendy Straży Miejskiej i tam obserwowany przez pracowników obsługujących "kamerowy" system miasta.

- Obecnie w systemie pracuje 36 kamer, cześć przechodzi konserwację - mówi "Miastu z Wizją" komendant Starzy Miejskiej Grzegorz Grondys.

- System monitoringu będzie systematycznie rozbudowywany. Docelowo w Szczecinku ma pracować 96 kamer. Rzecz jasna za tymi działaniami musi pójść infrastruktura do należytej obserwacji obrazu przesyłanego do naszej komendy, czyli nie tylko nowe monitory, ale przede wszystkim stosowna ilość pracowników zatrudnionych przy obserwacji obrazu systemu.