Kolejna kropla w morzu potrzeb szczecineckiego hospicjum

• Tv
Miasto z Wizją / 07.11.2015 / Komentarze
Tegoroczna kwesta na cmentarzach w dniu Wszystkich Świętych w Powiecie Szczecineckim dała kwotę 59 016,23 zł

"W dniu 06.11.2015r. zarząd stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku wydał oświadczenie ze zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniu 01.11.2015r. na terenie miasta i gminy Szczecinek na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Szczecinku.

W dniu 1 listopada 2015 r. na terenie cmentarzy: miasta i gminy Szczecinek, Barwic, Białego Boru, Grzmiącej piąty raz przeprowadzona została publiczna kwesta na rzecz budowy stacjonarnego hospicjum w Szczecinku przy Hospicjum Domowym im. Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku. Do zbiórki włączyły się samorządy, dyrektorzy szkół, zakładów pracy. Ogółem 120 osób i 60 wolontariuszy - uczniów szkół.

Po przeliczeniu zebranych pieniędzy otrzymaliśmy:

- z terenu Miasta Szczecinek     - 45 597,46 zł

- z terenu Gminy Szczecinek     - 4 385, 41 zł

- z Barwic                                      - 4 127,73 zł

- z Białego Boru                          - 3 134,34 zł

- z Grzmiącej                               - 1 771,29 zł

Razem 59 016,23 zł ( pięćdziesiąt dziewięć tysięcy szesnaście złotych i dwadzieścia trzy grosze)

Powyższa kwota została w całości wpłacona na konto Hospicjum Domowego im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku

Oświadczenie zostało podpisane i wygłoszone podczas konferencji prasowej przez :

Prezesa Zarządu ks. Marka Kowalewskiego

Zastępce Prezesa Andrzeja Łysiaka

Skarbnika Dorotę Szpernalowską"

Po zakończonej konferencji postanowiliśmy dowiedzieć się jaka była geneza powstania hospicjum oraz skąd potrzeba bezinteresownego budowania czegoś innych ludzi. Odpowiedzi na te pytanie dzieliła nam Dorota Szpernalowska, skarbnik Stowarzyszenia Hospicjum Domowego im. Św. Franciszka z Asyżu.

Więcej na temat budowy hospicjum i postępu prac w wywiadzie z ks. Markiem Kowalewskim, Prezesem Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im, Franciszka z Asyżu.

zdjęcia, montaż: Paweł Adamowski