Kobieta w malarstwie XIX i XX wieku

Miasto z Wizją / 23.02.2016 / Komentarze
Szczecineckie Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę

Jak zmieniał się wizerunek kobiety na przestrzeni ostatnich dwustu lat? Jak płeć piękna była postrzegana przez artystów? Czy kanony piękna ulegały metamorfozom, a może jednak kobiecy ideał był ciągle ten sam? Aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania, warto w najbliższym czasie zaplanować wizytę w szczecineckim Muzeum Regionalnym.

Od 3 marca dla wszystkich odwiedzających udostępniona zostanie wystawa „Kobieta w malarstwie XIX i XX wieku”. Wystawa ta prezentuje malarstwo, w którym to właśnie kobieta jest w centrum zainteresowania artysty. Obrazy, które już wkrótce będziemy mogli obejrzeć w Szczecinku, pochodzą ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Okręgowego w Pile, Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, indywidualnych kolekcjonerów oraz ze zbiorów własnych Muzeum Regionalnego w Szczecinku.

Wystawa będzie czynna do 3 kwietnia.

Tekst: Marzena Góra