Kino Wolność idzie do liftingu

Miasto z Wizją / 01.10.2020 / Komentarze
Rozbudowa lokalu gastronomicznego. Likwidacja przejścia i połączenie lokalu z częścią wejściową kina

Miasto ogłosiło przetarg w celu wyłonienia wykonawcy zadnia inwestycyjnego: "Przebudowa i rozbudowa budynku kina Wolność w Szczecinku".

Jakie zadania staną przed budowlańcami? Otóż na terenie inwestycji proponuje się lokalizację rozbudowy lokalu gastronomicznego i połączenia go z częścią wejściową kina.

Istniejący lokal gastronomiczny oddzielony jest od pozostałej części budynku funkcjonalnie i przestrzennie poprzez pasaż - istniejące przejście pod budynkiem w parterze w stronę parkingu przy Placu Kamińskiego obsługującego kino. Zamiarem Inwestora jest likwidacja przejścia i połączenie lokalu z częścią wejściową kina, co pozwoli na zwiększenie możliwości działania tej nowej przestrzeni foyer wraz z częścią gastronomiczną.

Wejście główne do lokalu i go części holu kina nie ulegnie zmianie – dodane zostanie wejście od strony Placu Kamińskiego oraz przejście zamykane umożliwiające połączenie foyer z częścią gastronomiczną.

Roboty ruszą po zakończeniu procedury przetargowej. Miasto zakłada, że zostaną sfinalizowane do 31 maja 2021 roku.

Tek i foto: Sławomir Włodarczyk