Kilka lat temu krzaki, bagnisko, zarośnięte jeziorko

Miasto z Wizją / 27.12.2020 / Komentarze
Dziś Rodzinny Park Rozrywki (galeria)

Na początku czerwca 2016 roku burmistrz Jerzy Hardie-Douglas uroczyście otworzył Rodzinny Park Rozrywki zlokalizowany w sąsiedztwie osiedla Kopernika. Tym samym ten uroczy dziś teren został oficjalnie przekazany do dyspozycji szczecinecczan.

O wydarzeniu i historii budowy Parku pisaliśmy w artykule:

Prezentujemy w nim również relację video z uroczystości otwarcia.

Jeszcze rok wcześniej teren pomiędzy ulicami: Kopernika, Cieślaka, Szkołą Podstawową nr 6 i tzw. Górką Rynkową, w sąsiedztwie Polo Market i McDonaldsa, był potwornie zaniedbany.

Jeziorko w latach 80. ubiegłego stulecia było atrakcją tego terenu. Pływały w nim m.in. liny i karasie, a zimą na zamarzniętym akwenie dzieciaki urządzały sobie ślizgawkę i grały w hokeja. Później z roku na rok staw zarastał w zastraszającym tempie. Aż zarósł niemal całkowicie.

W galerii prezentujemy zdjęcia z lat 2010-2013 oraz podczas prowadzenia budowy Rodzinnego Parku Rozrywki. Z pewnością warto było wydać na inwestycję niemal 1,5 mln zł!