Kiermasz wielkanocny zbliża się wielkimi krokami

Miasto z Wizją / 25.03.2021 / Komentarze
Burmistrz Daniel Rak: Zostaną zachowane wszelkie zasady bezpieczeństwa

Do świąt Wielkiej Nocy zostało zaledwie kilka dni. Doskonałą okazją do złapania oddechu i odpoczynku od przygotowań, a także poczucie w pełni ducha nadchodzących świąt, będzie organizowany po raz pierwszy w takiej formule w naszym mieście kiermasz wielkanocny. Odbędzie się on na Placu Wolności i potrwa od 31 marca do 3 kwietnia.

- W grudniu został zorganizowany świąteczny kiermasz. Wszyscy, którzy przechodzili przez plac i korzystali z oferty sprzedających widzieli, że zostały zachowane wszystkie kwestie związane z odległościami i z rozrzedzeniem tych punktów sprzedaży – mówi burmistrz Daniel Rak. - Był naprawdę bardzo pozytywny odzew. Wielu mieszkańców odwiedzało nasz plac Wolności. I stąd też taki pomysł, żeby pójść krok dalej. Skoro mamy święta Wielkiej Nocy chcielibyśmy żeby ten Plac Wolności również w tym okresie tętnił życiem. Chcielibyśmy żeby mieszkańcy odwiedzali nasze centrum. Tęsknimy za normalnością i za tym, żeby się spotykać, żeby spędzać wspólnie czas.

- Kiermasz już cieszy się dużym zainteresowaniem wystawców. Jesteśmy, jako miasto, głównym organizatorem, ale posiłkujemy się oczywiście Samorządową Agencją Promocji i Kultury oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Jeżeli chodzi o organizację takiego eventu to my mamy już przerobiony temat. W grudniu mogliśmy widzieć, że wszystko przebiegło sprawnie podczas świątecznego kiermaszu. Mam nadzieję, że tak samo będzie podczas kiermaszu wielkanocnego.

Z powodu stale zaostrzających się rygorów sanitarnych związanych ze stanem zagrożenia pandemicznego wydarzenie to przez chwilę stanęło pod znakiem zapytania. Jednak mamy wiadomość dla wszystkich wystawców i osób, które planowały odwiedzić wielkanocne stoiska. Wszystko wskazuje na to, że kiermasz świąteczny odbędzie się.

- Tego typu kiermasz nie różni się zbytnio od tradycyjnych targowisk, jak chociażby tego zlokalizowane przy ul. Cieślaka. A zgodnie z najnowszym rozporządzeniem nie zapadła decyzja o zamknięciu targowisk, a tym samym również kiermasz może się odbyć. Oczywiście wszystko zostanie zorganizowane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i obostrzeń. Czym świąteczny kiermasz będzie różnił się od zwykłego targowiska? Będzie się różnił tym, że tu stoiska będą rozstawione w jeszcze większej odległości niż na tradycyjnym targowisku, a tym samym kupujący będą mogli również zachować większą odległość od siebie. Także organizatorzy będą czuwali nad zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa – dodaje burmistrz. /zr/