Kibice na drzewach i za płotem

Miasto z Wizją / 01.03.2016 / Komentarze
MKP zagra z Gwardią przy pustych trybunach

Zarząd Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek poinformował nas, że mecz IV kolejki Pucharu Polski pomiędzy MKP a Gwardią Koszalin odbędzie się w sobotę 5 marca na Stadionie Miejskim w Szczecinku bez udziału kibiców obu zespołów.

"Losowanie par odbyło się w Koszalińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej 9 lutego br. 12 lutego Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku wydała opinię na temat planowanego meczu kwalifikując go, jako imprezę masową podwyższonego ryzyka. W związku z powyższą opinią nie istnieje możliwość organizacji imprezy masowej zgodnie z wymogami Ustawy o bezpieczeństwie imprez sportowych (minimalny termin zgłoszenia planowanej imprezy to 30 dni przed terminem wraz z operatem dot. zabezpieczenia spotkania)" - czytamy w komunikacie przesłanym do redakcji "Miasta z Wizją".

W związku z taką sytuacją pozostało nam rozegranie meczu bez udziału publiczności - zdecydował zarząd MKP. - Przepraszamy wszystkich kibiców za zaistniałą sytuacje, ale niestety przepisy nie pozwalają na udostępnienie ciekawego meczu dla kibiców naszego  klubu piłkarskiego. W podpisie: Zarząd MKP Szczecinek.

Sprawy nie komentujemy. Po prostu żal.