Kawałek ulicy Leśnej drogą zakładową

Miasto z Wizją / 26.09.2016 / Komentarze
Od 1 stycznia 2017 roku

Z pierwszym dniem nowego roku 155-metrowy odcinek ul. Leśnej zostanie wyłączony z drogi powiatowej 1294Z i stanie się wewnętrzną drogą zakładową. Tak zdecydowała na sesji Rada Powiatu Szczecineckiego.

Powód? Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, rada po dokonaniu stosownych analiz i zasięgnięciu wymaganych opinii postanowiła pozbawić kategorii drogi powiatowej wspomniany wyżej odcinek ul. Leśnej.

Odcinek drogi przestał spełniać kryteria zaliczenia jej do dróg powiatowych, gdyż w związku z rozwojem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbywa się po nim wyłącznie ruch transportowy i stanowił on będzie wewnętrzną drogę zakładową.

Dla terenów przyległych do odcinka drogi pozbawianego kategorii drogi publicznej ustanowiona zostanie służebność przejazdu. W następstwie powyższego nie zostanie naruszony spójny układ komunikacyjny na terenie miasta Szczecinek.

Uchwała nabierze mocy sprawczej po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego z mocą obowiązywania od dnia l stycznia 2017 roku.