Kasia Popowska rozgrzała publiczność, Kombii poprawiło

• Tv
Miasto z Wizją / 23.07.2016 / Komentarze
Letnia Scena Eski królowała na placu koncertowym

Weekend w Szczecinku rozpoczął się wyjątkowo hucznie. W piątek, 22 lipca na placu koncertowym przy os. Zachód zrobiło się głośno i tłoczno. To za sprawą kolejnego już w naszym mieście wielkiego plenerowego koncertu w ramach tegorocznej trasy Letniej Sceny Eski.  Dodajmy jedynie, że podobne koncerty odbywają się przez całe wakacje w również w piętnastu innych polskich miejscowościach. Za każdym razem – oprócz lokalizacji - zmieniają się także pojawiający się na scenie artyści.

Zanim jednak przed licznie zgromadzoną na placu publicznością zagrały tegoroczne gwiazdy koncertu, mieliśmy okazję rozgrzać się podczas występów lokalnych wykonawców. Mieszkańcy i przyjezdni goście brawami powitali pojawienie się szczecineckiej formacji „Taki Projekt”, która w tym roku, po wielu latach nieobecności, postanowiła się reaktywować. Na scenie towarzyszył im również pochodzący z naszego miasta dj Suchar, czyli Piotr Sochocki. Była to z pewnością wyjątkowa propozycja muzyczna skierowana do fanów rodzimego, starego dobrego hip hopu.

- Wszystko zaczęło się bardzo dawno temu, bo w 2005 roku. Wtedy zaczynaliśmy grać pierwsze wspólne koncerty i dopiero powstawał skład. Dużo się w tamtym czasie działo, przez kilka lat zagraliśmy tych koncertów naprawdę sporo, zgromadziliśmy też fajną grupę odbiorców naszej twórczości – powiedział nam w jednym z wywiadów Sławomir „Smalec” Granat.

– Po kilku latach trochę się pozmieniało, każdy z nas zajął się czymś innym. Stad też ta długa, czteroletnia przerwa.

Publiczność, która głośnymi brawami podziękowała formacji za występ, z równie dużym entuzjazmem przyjęła pojawienie się na scenie młodej wokalistki – Kasi Popowskiej. Jej muzyczna kariera rozpoczęła się od prowadzenia kanału w serwisie YouTube, gdzie publikowała własne wykonanie znanych utworów. Wówczas jej covery wyjątkowo przypadły do gustu odbiorcom. Następnie mogliśmy ją zobaczyć – i oczywiście posłuchać – w II edycji popularnego programu „Mam talent”, gdzie jednak nie udało jej się przejść do kolejnych etapów.

Kilka lat później powróciła na scenę z debiutanckim singlem, który spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Od tego momentu jej kariera nabrała szybkiego tempa, a efekty jej pracy mogliśmy wysłuchać właśnie podczas piątkowego koncertu. Okazało się, że szczecinecka publiczność nie tylko wie, kim jest Kasia Popowska, ale także doskonale zna jej najpopularniejsze utwory, co słuchacze udowodnili, wykonując je wraz z artystką. „Przyjdzie taki dzień”, „Lecę tam” czy „Tlen” skutecznie rozgrzały publiczność przed pojawieniem się gwiazdy wieczoru, czyli grupy Kombii.

Przypomnijmy. Zespół ten powstał, jako kontynuacja formacji Kombi, założonej przez Sławomira Łosowskiego. Jednak w wyniku konfliktu grupa rozpadła się, a trzech pozostałych członków postanowiło kontynuować muzyczną pracę pod szyldem „Kombii” – dodając jedną literę do nazwy zespołu. Te wydarzenia sprzed blisko trzynastu lat spowodowały zawirowanie na polskiej scenie muzycznej, a nowo powstały zespół, który przez jakiś czas grał swoje stare kawałki, rozpoczął pracę nad własnym materiałem. Teraz, po wielu latach od tamtych wydarzeń, na szczecineckim placu koncertowym mogliśmy usłyszeć muzyków w całkiem nowym brzmieniu. Ci zaserwowali publiczności nie tylko swoje największe hity, które wielu słuchaczy śpiewało wraz z grupą z pamięci, ale też zagrali kilka nieco nowszych kawałków.

Jak zapewniają organizatorzy, niewykluczone, że tegoroczna edycja Letniej Sceny Eski nie była ostatnią w naszym mieście, a tym samym podobne koncerty, – choć już z innymi gwiazdami – w kolejnych latach również będą odbywać się właśnie nad Trzesieckiem.

Reasumując: Mieszkańcy Szczecinka, ich goście, turyści, wczasowicze, bawili się przednio. Zaskoczenia wspaniałą atmosferą towarzyszącą ich koncertom nie ukrywali zarówno Kasia Popowska jak i Grzegorz Skawiński. Oboje w rozmowie z "Miastem z Wizją" podkreślali, że w Szczecinku czują się naprawdę świetnie.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk