Język angielski pod lupą policji

Miasto z Wizją / 25.03.2016 / Komentarze
Wiceburmistrz i urzędnik ratusza z zarzutami

Szczecineccy policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą prowadzą sprawę oszustwa, jakiego na szkodę Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku dopuścili się urzędnicy miasta.

- Wczoraj (czwartek 24.03) funkcjonariusze dokonali przeszukań zarówno w Urzędzie Miasta, jak również na terenie jednej z firm pod Szczecinem - mówi "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

- W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli dokumentację i sprzęt komputerowy. Dokumentacja dotyczy programu szkoleń języka angielskiego dla pracowników urzędu finansowanego przez Powiatowy Urząd Pracy z Krajowego Funduszu Szkoleń.

Jak powiedziała nam pani rzecznik, w sprawie przesłuchano już pierwszych świadków. Policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, pracownika szczecineckiego UM, któremu przedstawiono zarzut niszczenia dokumentów. Po złożeniu szczegółowych wyjaśnień mężczyzna został zwolniony.

- Dziś (piątek 25.03) przesłuchano kolejnych świadków w tej sprawie oraz zastępcę burmistrza miasta, któremu przedstawiono zarzut oszustwa wyłudzenia dotacji z PUP na kwotę nie mniejszą niż 60 tys. zł - dodaje A. Matys.

- Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

- W związku z postawionym zastępcy burmistrza Szczecinka zarzutem próby wyłudzenia pieniędzy z Powiatowego Urzędu Pracy, informujemy, że wiceburmistrz złożył w tej sprawie stosowne wyjaśnienia i nie przyznaje się postawionych mu zarzutów – mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Czuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.. - Na tym etapie toczącego się postępowania wyjaśniającego, nie będziemy udzielali komentarzy w tej sprawie.