"Jesiotr" na łowach w przerębli

Miasto z Wizją / 07.02.2017 / Komentarze
Wędkarskie mistrzostwa na jeziorze Trzesiecko pod patronatem medialnym Gazety "Dzień Dobry Szczecinek" i "Miasta z Wizją"

Mistrzostwa Koła PZW "Jesiotr" w wędkarstwie podlodowym odbędą się w najbliższą niedzielę 12 lutego

- Umówiliśmy się na łowy na jeziorze Trzesiecko w sąsiedztwie plaży na Świątkach przy ul. Różanej - mówi "Miastu z Wizją" Andrzej Pilzek, prezes szczecineckich wędkarzy. - Pokrywa lodowa jest tam wystarczająco gruba, więc z zachowaniem kwestii bezpieczeństwa nie powinno być problemu.

Oczywiście, jak zawsze podczas tego typu imprez wędkarze zostaną dodatkowo zabezpieczeni (za "bezpiecznik" na ogół robi długa lina leżąca na lodzie wzdłuż i w pobliżu wędkarskich stanowisk - dop. red.).

- Zbiórkę do zawodów wyznaczyliśmy na godz. 8. Po załatwieniu spraw organizacyjnych i regulaminowych, koledzy przystąpią do mistrzowskich łowów. Zwycięzcy podlodowych zmagań otrzymają atrakcyjne nagrody. Będzie też wędkarskie ognisko i ciepły posiłek.

Jak nam powiedział prezes A. Pilzek, wędkarze będą łowić na jedną wędkę, metoda połowu dowolna. Zapisy na zawody przyjmowane są w siedzibie "Jesiotra" przy ul. Wł. Bartoszewskiego lub pod nr tel. 504 412 088 do soboty 11 lutego włącznie. Wpisowe do zawodów wynosi 20 zł.

W przypadku braku bezpiecznej pokrywy lodowej na jeziorze lub małej liczby zawodników organizator zastrzega możliwość odwołania zawodów.

Rzecz jasna, będziemy towarzyszyć naszym wędkarzom w lodowych zmaganiach z płotkami i okoniami. Nasi Czytelnicy mogą, zatem liczyć na obszerną relację i atrakcyjną galerię zdjęć.

Mistrzowskie zawody rozegrane zostaną pod patronatem medialnym Redakcji Gazety "Dzień Dobry Szczecinek" i Portalu Informacyjnego "Miasto z Wizją".