Jesienna sprzedaż miejskich włości po raz drugi

Miasto z Wizją / 19.09.2016 / Komentarze
Pod młotek trafi 10 działek

O pierwszym rozdaniu powakacyjnej sprzedaży miejskich nieruchomości pisaliśmy w artykule:

Przypomnijmy: Miasto wystawiło na przetarg atrakcyjnie położone nieruchomości, m.in. przy ul. Bohaterów Warszawy, na osiedlu Generalskim i Marcelin oraz przy ul. Malczewskiego. Na nowego właściciela czeka też prawdziwa "perełka" - działka przy ul. Leśnej położona w sąsiedztwie przyszłej obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S-11.

Teraz ratusz, jakby na "deser" wystawił na sprzedaż kolejnych 10 nieruchomości. Są one położone przy ul.: Tuwima, Prusa, Winnicznej, Fabrycznej, Kwiatowej, 1 Maja i Słowiańskiej. Przetarg odbędzie się w połowie października.

Trzy działki o pow. od 627 do 661 m2 i cenie od 37,4 tys. zł do 39,9 tys. zł, przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną są do kupienia przy ul. Tuwima na osiedlu Marcelin.

Również na Marcelinie można kupić za 36,6 tys. zł działkę położoną niemal po sąsiedzku - przy ul. Prusa. Podobnie jak poprzednie nieruchomości, również ta jest przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną.

Do kupienia jest też działka przy ul. Winnicznej nieopodal targowiska miejskiego. Za parcelę o pow. 1082 m2 trzeba zapłacić 98 tys. zł.

Na sprzedaż trafiły też dwie nieruchomości położone przy ul. Fabrycznej. Za działki o pow. 1070 m2 i 1075 m2 trzeba zapłacić po 50,5 tys. zł. Działki są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z dopuszczeniem usług.

Miasto wystawiło też na sprzedaż działkę przy ul. Kwiatowej. Nieruchomość o pow. 3640 m2 wyceniona została na 236 tys. zł. W planie miejscowym zapisano, że można tam zlokalizować obiekty produkcyjne, składy lub magazyny.

Działkę pod zabudowę jednorodzinną i usługową można kupić przy ul. 1 Maja. Parcela o pow. 1768 m2 została wyceniona na 125 tys. zł.

Do kupienia jest też działka o pow. 1827 m2 położona przy ul. Słowiańskiej. To na tej działce przez wiele lat stał Dom Młodego Robotnika. Przyszły właściciel terenu, zgodnie z zapisami planu miejscowego, będzie mógł go wykorzystać do prowadzenia działalności usługowej. Warto podkreślić, że w pierwszym przetargu działkę wyceniono na ponad 430 tys. zł, a w drugim na 317 tys. zł. Obecna cena to 290 tys. zł.

Wszystkie ceny podane wyżej są tzw. "wyjściowe" - netto. Miasto zastrzegło, że do ceny ustalonej w przetargu zostanie  doliczony podatek VAT w stawce obowiązującej w dniu podpisania umowy notarialnej.