Jesienna huśtawka nastrojów piłkarzy MKP

Miasto z Wizją / 02.12.2020 / Komentarze
Szczecinecki zespół w 20 meczach ugrał 33 punkty

Dobiegła końca jesienna runda rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo IV zachodniopomorskiej sezonu 2020/2021. Była dziwna, bo pandemia wirusa spowodowała, że w tym sezonie w lidze gra aż 21 zespołów (w poprzednim sezonie - niezakończonym - nie było ligowych degradacji). Do tego już w czasie rozgrywek wirus uniemożliwił rozegranie kilkunastu meczów. Ligowcy odrobią zaległości jeszcze w grudniu br.

Miejski Klub Piłkarski zakończył już jesienne zmagania. Nasi piłkarze udali się na zimową kanikułę w dobrych nastrojach - po zwycięstwie nad Iskierką Szczecin 5:0. Ale wcześniej już tak różowo nie było. Jesienią MKP w 20 meczach ugrał 33 punkty (14 - w Szczecinku oraz 19 - na wyjazdach). Na ten dorobek złożyło się 10 zwycięstw i 3 remisy. MKP przegrał 7 spotkań.

Czy mogło być lepiej i wyżej w tabeli (jest 5 miejsce, ale zespoły będące niżej od MKP mają do rozegrania zaległe mecze)? Z pewnością. W szczecineckim zespole grają piłkarze doświadczeni w czwartoligowych bojach. Najważniejszą kwestią pozostaje zatem ustabilizowanie formy. Jeżeli w okresie zimowych przygotowań do sezonu trenerzy poradzą sobie z tym problemem, wiosną przyszłego roku słońce mocniej zaświeci nad piłkarskim Szczecinkiem. Tym bardziej, że strata do liderującej Vinety Wolin nie jest duża - wynosi tylko 9 punktów i jest jak najbardziej do odrobienia w czasie piłkarskiej wiosny.

Czas na statystyki. Nasi piłkarze pokonali jesienią (dom): Sokół Karlino 3:0, Wieżę Postomino 4:1, Spartę Węgorzyno 3:1, Iskierkę Szczecin 5:0 oraz (wyjazd) Inę Goleniów 3:2, Białych Sądów 2:1, Darłovię Darłowo 4:0, Mechanika Bobolice 2:1, Rasel Dygowo 6:2 i Gryfa Kamień Pomorski 10:1 (było to najwyższe zwycięstwo MKP tegorocznej jesieni).

Trzy razy MKP podzielił się punktami z rywalami - Vinetą Wolin 1:1 (dom), Lechem Czaplinek 1:1 (dom) oraz Polonią Płoty 1:1 (wyjazd).

Niestety, były też porażki - łącznie siedem, z: Kluczevią Stargard 0:3 (dom), Hutnikiem Szczecin 1:4 (dom), Olimpem Gościno 0:2 (dom), Orłem Wałcz 1:2 (dom), Regą Trzebiatów 1:3 (w), Leśnikiem Manowo 2:3 (w) i z rezerwami II-ligowych Błękitnych Stargard 1:6. Nasi piłkarze w 20 meczach zdobyli 51 bramek tracąc 35.

W pierwszym "wiosennym" meczu, w lutym 2021 r. MKP zagra w Szczecinku z Mechanikiem Bobolice (planowo - weekend 27-28.02).

Foto w tekście: MKP Szczecinek