Jesienią nie będziemy się nudzić

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 16.10.2019 / Komentarze
SAPiK przygotował dla mieszkańców liczne atrakcje i wydarzenia kulturalno-rozrywkowe

Lato, a tym samym sezon wakacyjno-urlopowy mamy już dawno za sobą. Nie oznacza to jednak, że w mieście nic się nie będzie działo. Wręcz przeciwnie. Przed nami prawdziwie imprezowa jesień. Przyglądając się pękającemu w szwach kalendarzowi planowanych wydarzeń trzeba przyznać, że będziemy mieli w czym wybierać. O tym, co się będzie działo w Szczecinku mówi Kamil Klimek, dyrektor Samorządowej agencji Promocji i Kultury

- W sezonie jesiennym wracamy z imprezami kulturalnymi do kina. W poprzednich latach chcieliśmy, żeby przynajmniej raz w miesiącu jakaś gwiazda przyjechała do Szczecinka i wystąpiła na scenie kina Wolność. Tego tempa „nie udało się” utrzymać, ponieważ nasza współpraca z menagerami tras koncertowych różnych artystów czy z teatrami, które jeżdżą po różnych miastach, idzie tak wzorowo, że musimy przyśpieszyć tempo. I tych wydarzeń w najbliższych miesiącach, czyli w październiku, listopadzie i grudniu zaplanowaliśmy na tę chwilę po trzy. Za nami już październikowy koncert Pidżamy Porno, ale jeszcze w tym miesiącu przyjedzie do nas Krzysztof Daukszewicz ze swoim najnowszym spektaklem muzyczno-satyrycznym. Do kina Wolność w październiku zaprosiliśmy także teatr ze spektaklem komediowym. Tych teatrów w najbliższym czasie odwiedzi nas dużo więcej.

- Z takich najważniejszych wydarzeń warto zdecydowanie wspomnieć o występie w listopadzie kabaretu Paranienormalni, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – kontynuuje Kamil Klimek. - W grudniu z kolei czeka nas wyjątkowo ciekawe wydarzenie. Będzie to koncert zespołu Spare Bricks, który odtworzy muzykę wielkiej gwiazdy muzyki rockowej, czyli Pink Floyd. Jak oni nas przekonali do tego, żebyśmy wspólnie zorganizowali ten koncert? Pink Floyd to jest zespół, który cechuje się swoistą głębią przekazu i w ich tekstach zawiera się dużo ukrytego sensu. Natomiast słuchając tej muzyki po angielsku nie do końca możemy to wszystko kompleksowo zrozumieć, dlatego też zespół Spare Bricks przetłumaczył te utwory i będą śpiewać je po polsku. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli fanom muzyki Pink Floyd, a także przyszłym fanom, którzy przyjdą na ten koncert, poznać lepiej tę muzykę i zrozumieć, jaki zamysł mieli muzycy, którzy stali się legendą i inspiracją dla wielu pokoleń muzyków.

To tylko niektóre z licznych wydarzeń muzycznych i kulturalnych, jakie na najbliższe miesiące przygotowała dla nas Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Więcej na ten temat w naszym dzisiejszym (10.10) programie samorządowym. Informacje o nadchodzących wydarzeniach znajdziemy także na stronie SAPiKu w zakładce Kalendarium (TUTAJ).

Tekst: Marzena Góra