Jerzy Hardie-Douglas o sądownictwie

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 22.09.2019 / Komentarze
Spróbujmy przywrócić w Polsce normalność. Przywróćmy trójpodział władzy, niezależność publicznej telewizji. Przywróćmy demokrację

Chciałbyś trafić do sądu jako oskarżony? Wiem, że nie, bo ja też bym nie chciał. Ale uwierz, że to może spotkać każdego. A gdybyś jednak musiał stanąć przed sędzią? Chciałbyś, żeby Twoją sprawę przygotował dla sądu partyjny prokurator, a odczytywany przez sędziego wyrok spreparowali partyjni urzędnicy?

Czy chcesz żyć w kraju, w którym skazany przez sąd działacz PiS jest wbrew konstytucji ułaskawiany przez PiS-owskiego Prezydenta, aby po chwili objąć tekę ministra? A może podoba Ci się to, że minister sprawiedliwości szczuje hejterów na kolegów sędziów, preparując kompromitujące ich niby fakty?

Chcesz, aby z Twoich pieniędzy obiecujący wcześniej skromność i powściągliwość PiS-owscy działacze pławili się w luksusach, latali w prywatnych sprawach rządowymi samolotami, przyznawali sobie olbrzymie nagrody?

Ja nie chcę.

Spróbujmy przywrócić w Polsce normalność. Przywróćmy trójpodział władzy, niezależność publicznej telewizji. Przywróćmy demokrację.

Miasto z Wizją