Jeden pas S11 zamknięty do wakacji

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.04.2021 / Komentarze
Objazd na Koszalin ulicami Szczecinka

Drogowcy wprowadzili właśnie tymczasową organizację ruchu na obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Zmiana dotyczy kierowców zmierzających w kierunku Koszalina od węzła Szczecinek Śródmieście i potrwa do około połowy czerwca. Ruch S11 w stronę Piły odbywa się bez zmian. 

Kierowcy jadący obwodnicą w kierunku północnym (na Koszalin), na węźle Szczecinek Śródmieście muszą zjechać na DK20 w kierunku centrum Szczecinka (ul. Słupska) i następnie na rondzie im. Ks. Jana Lisa, na stary przebieg DK11 w kierunku Koszalina (ul. Narutowicza i Koszalińska) do końca objazdu na północnym rondzie obwodnicy.

- Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie. Trasa objazdu została odpowiednio oznakowana na każdym skrzyżowaniu - apeluje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zmiany w organizacji ruchu spowodowane są koniecznością przeprowadzenia korekty niwelety jezdni w rejonie węzła Szczecinek Śródmieście.

Roboty obejmą odcinek o długości około 400 m i będą polegały na korekcie (obniżeniu) niwelety jezdni – sfrezowaniu istniejącej i wykonaniu nowej nawierzchni. 

Powodem wykonywania robót jest brak wymaganej kontraktem skrajni pionowej pod wiaduktem na węźle Szczecinek Śródmieście, na jezdni obwodnicy w stronę Koszalina. 

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk