Jeden "na haju", drugi po "secie". Obaj wpadli

Miasto z Wizją / 15.11.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Jak powiedziała "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy szczecineckiej policji mł. asp. Anna Matys, 23-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Chojnice, został zatrzymany do kontroli drogowej w Szczecinku. W alkomat dmuchnął prawie 1 promil. Sprawcy jazdy po pijanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz odebranie prawa jazdy.

Policjanci zatrzymali też kierującego pod wpływem środków odurzających.

- Policjanci z posterunku w Bornem Sulinowie zatrzymali pojazd Volkswagena Golfa. W środku było dwóch mężczyzn - mówi A. Matys.

- Funkcjonariusze znaleźli przy nich narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Ponadto badanie narkotesterem u kierowcy wykazało, że prowadzi on pojazd po zażyciu amfetaminy. Obu mężczyznom grożą kary pozbawienia wolności do 3 lat. Ponadto kierowca straci prawo jazdy.

38-letni mieszkaniec Szczecinka zgłosił policjantom kradzież roweru. Jednoślad "odjechał w siną dal" z klatki schodowej jednego z budynków mieszkalnych. Poszkodowany wycenił swoją stratę na 600 zł.

Na terenie Szczecinka doszło do kradzieży z włamaniem. Nieznany dotąd policji rabuś wybił szybę wystawową lokalu, wszedł do środka i z otwartej szuflady ukradła gotówkę. Jeżeli policjanci wpadną na jego trop i zostanie on zatrzymany, za swój czyn może otrzymać karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Szczecineccy policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, krzewy w różnym stadium rozwoju (29 szt.) oraz profesjonalne urządzenia służące do ich uprawy. Podejrzany (nielegalnie pobierał tez prąd służący o uprawy konopi) usłyszał zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu pisaliśmy w artykule:

Zbliżają się święta. Policja ostrzega przed złodziejami, kieszonkowcami i oszustami, którzy co jakiś czas grasują po Szczecinku dopuszczając się przestępstw na tzw. "wnuczka" bądź "policjanta".

- Ostrzeżenia kierujemy pod adresem szczególnie starszych ludzi - podkreśla pani rzecznik. - Wyczulam Państwa na takie próby i zachowania. Takie zdarzenia, niestety skuteczne dla oszustów, miały miejsce w tym roku również na terenie Szczecinka. Jeżeli mamy jakiekolwiek podejrzenie, co do złych intencji osób nieznajomych, natychmiast prosimy o kontakt z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji przy ul. Polnej, tel. 997 bądź 112.