Jak to jest zaparkowane - cz.20

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 23.05.2020 / Komentarze
Niektórzy kierowcy wciąż nie zwracają uwagi na znaki

Niemal każdego dnia w różnych punktach na terenie miasta możemy natknąć się na auta pozostawione na ulicy, na poboczu przy wyjątkowo wąskiej drodze, na trawie, na chodnikach, a nawet na przejściach dla pieszych. Wielu kierowców jak ognia unika ewentualnego "spaceru" i próbuje zaparkować swoje auto jak najbliżej celu swojej podróży. Efekt? 

Często takim działaniem niezmotoryzowanym mieszkańcom zwyczajnie odcina się możliwość chociażby przejścia na drugą stronę ulicy czy stawia przed nimi „przeszkodę” nie do sforsowania. Również pozostali kierowcy często mają problem ze swobodnym poruszaniem się po jezdni. W takich przypadkach mieszkańcy słusznie proszą o pomoc funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Spora część wyczynów mistrzów parkowania zostaje również przez nich udokumentowania w formie zdjęć, pokazujących często „nieszablonowe” rozwiązania, o jakie pokusili się kierowcy niektórych zaparkowanych aut. Zapraszamy do obejrzenia kolejnej galerii zdjęć, w której publikujemy najbardziej „spektakularnie” zaparkowane pojazdy na terenie Szczecinka.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Straż Miejska Szczecinek