IV liga: Smutne święta piłkarzy MKP

Miasto z Wizją / 25.03.2016 / Komentarze
Szczecinecka drużyna przegrała z Iną Goleniów 1:2

Futboliści MKP będą mieć smutne święta. W sobotnim meczu o mistrzostwo IV ligi przegrali w Szczecinku z Iną Goleniów 1:2 (0:1). Na szczęście nasi piłkarze nie stracili wiele w ligowej tabeli, bo zaledwie 1 punkt - do wicelidera rozgrywek Leśnika Manowo. Piłkarze z Manowa nie wykorzystali potknięcia lidera i zaledwie zremisowali na własnym boisku z Hutnikiem Szczecin 2:2. Wygląda na to, przynajmniej w obecnej fazie rozgrywek, że nikt nie chce awansować do III ligi.

W dzisiejszym meczu bramkę dla gospodarzy zdobył Góra w 82 min. gry. Wcześniej dla Iny strzelali: Banachewicz (11 min.) i Jarzabek (73 min.).

Po rozegraniu 18 ligowych meczów MKP zgromadził na swoim koncie 38 pkt. Wicelider Leśnik Manowo traci do szczecineckiej drużyny 6 pkt., podobnie jak trzeci w tabeli Olimp Gościno. Z kolei po 31 pkt. ugrali do tej pory: Kluczevia Stargard i Rasel Dygowo.

Trzeba jednak zaznaczyć, że szósta w ligowej tabeli Ina Goleniów ma jeden mecz zaległy (na wyjeździe z Dąbem Dębno). Jeżeli goleniowianie wygrają ten mecz, ich strata do MKP wynosić będzie zaledwie 5 pkt.

W sobotę 2 kwietnia piłkarze MKP w kolejnym meczu o mistrzowskie punkty zagrają w Szczecinie z Hutnikiem. Początek meczu o godz. 12.