Ile złotówek za połów ryb na Parsęcie?

Miasto z Wizją / 21.07.2016 / Komentarze
Ważne dla szczecineckich wędkarzy!

Dziś, w środę środa 20 lipca, doszło do podpisania umowy na użytkowanie obwodu rybackiego rzeki Parsęty nr 1, zawartej między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a Związkiem Miast i Gmin Dorzecza Parsęty z siedzibą w Karlinie.

- Podpisanie umowy rozpoczyna nowy etap w historii Parsęty - podkreślił szef Związku Waldemar Miśko. - Mamy nadzieję, że nasze plany odnośnie całego dorzecza sprawią, że wędkarze szybko dostrzegą zmiany, kłusownictwo stanie się marginalne, a podnoszące poziom adrenaliny we krwi hole nie będą incydentalne.

- Od dziś tracą ważność pozwolenie na wędkowanie wydane przez RZGW Szczecin - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, pełnomocnik burmistrza szczecinka ds. wędkarstwa i turystyki wędkarskiej.

- Z kolei od jutra, czyli od czwartku 21 lipca każdy wędkarz chcący legalnie wędkować na Parsęcie i jej dopływach, zobowiązany jest do wykupienia licencji w Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

Opłaty za zezwolenie na połów ryb w obwodzie rybackim rzeki Parsęta nr 1 na 2016 przedstawiają się następująco:

Rzeka Parsęta, dopływy, starorzecza, zbiorniki na Wogrze, Kanał Drzewny - wszystkimi dozwolonymi na danych odcinkach metodami:

Pozwolenie od 21.07 do 31.12 br. - podstawowa stawka -105 zł;

Pozwolenie od 21.07 do 31.12 br. - dla osób powyżej 65 roku życia oraz młodzieży do 18 roku życia - zniżka 30 proc., czyli -75 zł;

Pozwolenie okresowe - 1 dniowe -25 zł;

Pozwolenie okresowe - 3 dniowych - 50 zł;

Pozwolenie okresowe - 7 dniowe - 90 zł;

Pozwolenia okresowe - 30 dniowe - 125 zł.

Licencja na zbiorniki na Wogrze, Kanał Drzewny i starorzecza – wszystkimi dozwolonym tam metodami

Pozwolenie od 21.07 do 31.12 br. - 45 zł.

Do końca bieżącego roku licencje można będzie opłacać poprzez stronę internetową: www.parseta.pl

- Aby pomóc osobom starszym, a także tym, które dostępu do Internetu nie mają, będziemy prowadzić telefoniczną sprzedaż pozwoleń na wędkowanie pod nr tel. 94 716 63 84 - dodaje M. Getka.

Licencje można również opłacić w siedzibie Związku w Karlinie przy ul. Szymanowskiego 17, w godz. 8.30-14.30.

(obsługiwane są wszystkie płatności poza gotówkowymi)

Istnieje  możliwość zapłaty za zezwolenie przelewem na nasze konto w banku PKO BP:

79 1020 2791 0000 7002 0092 1353

- W tytule przelewu musi być wpisany nr karty wędkarskiej, adres e-mail(zamiast znaku @ prosimy wpisać at) lub nr telefonu, oraz okres na jak pozwolenie ma być wystawione (daty od-do) - mówi M. Getka. - Przesłanie nam bankowego potwierdzenia wykonania przelewu na adres mailowy zezwolenia@parseta.pl pozwoli nam na szybsze odesłanie pozwolenia na wskazany adres.