Hotel nad jeziorem z przeszkodami

Miasto z Wizją / 05.09.2017 / Komentarze
Mieszkańcy: Biją pale, pęka budynek

Mieszkańcy budynku przy ul. Piłsudskiego 2 protestują przeciwko inwestycji prowadzonej przez Kronospan. Chodzi o budowę hotelu nad jeziorem Trzesiecko.

Nie jest tajemnicą - przed rozpoczęciem inwestycji uprzedzała o tym firma, że budowa tak dużego obiektu w części "wchodzącego" do jeziora może nieść za sobą uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

Ci twierdzą, że ich budynek pęka w następstwie wstrząsów gruntu wywołanych przez pracujący nieopodal kafar.

- Istotnie, do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wpłynęło takie pismo - mówi "Miastu z Wizją" Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospanu.

- Jednak my nie jesteśmy wykonawcą inwestycji, dlatego nie chcemy w tej sprawie zajmować stanowiska. Tu powinien się wypowiedzieć wykonawca inwestycji.

Pani rzecznik poinformowała nas również, że Kronospan zrezygnował z "przesuwania" budynków szatni i zaplecza socjalnego na Stadionie Miejskim. Taka operacja była planowana w związku z koniecznością poszerzenia drogi dojazdowej do hotelu - od strony ul: Piłsudskiego/Mickiewicza.

- Ta część inwestycji nie będzie realizowana - ujawnia nam B. Rafalo.

Na zdjęciu: Budowa hotelu