Holendrzy byli u nas, my jedziemy do Szwedów

• Tv
Miasto z Wizją / 30.05.2017 / Komentarze
Dwie wizyty w tygodniu. W Szczecinku gościła delegacja Bergen op Zomm. Teraz nasza delegacja leci do Soderhamn

W ostatni weekend Szczecinek świętował jubileusz 25-lecia międzynarodowej współpracy z holenderskim miastem Bergen op Zoom. Z tej okazji nad Trzesiecko zjechała oficjalna delegacja zaprzyjaźnionego ze Szczecinkiem miasta. Przewodniczył jej wiceburmistrz Patrick van der Velden.

Kulminacyjnym punktem obchodów ćwierćwiecza współpracy była uroczystość na Placu Wolności podczas której obaj burmistrzowie odsłonili pamiątkową tablicę wmurowaną w płytę placu przed wejściem do ratusza. Były też honory dla najbardziej zasłużonych we współpracy Szczecinka z holenderskim miastem partnerskim, a wieczorem w kinie "Wolność" miał miejsce uroczysty koncert.

Burmistrz podsumował wizytę Holendrów nad Trzesieckiem (zapraszamy do Programu Samorządowego "Miasta z Wizją" w środę 31 maja) i ujawnił zarazem, że oficjalna delegacja Szczecinka wybiera się właśnie z wizytą do partnerskiego miasta Soderhamn.

- Do Szwecji lecimy w 4-osobowym składzie - mówi "Miastu z Wizją" Jerzy Hardie-Douglas.

- To rewizyta, Szwedzi gościli u nas rok temu. Będziemy rozmawiali o tym jak z powrotem nawiązać owocne kontakty z  Soderhamn, bo tutaj akurat trochę zamarła ta nasza współpraca. Ubiegłoroczna wizyta w Szczecinku burmistrza Soderhamn była bardzo obiecująca, dlatego mam nadzieję, że po naszej rewizycie zaczniemy mówić o konkretnych projektach które możemy wspólnie tworzyć i realizować.

- Do Szwecji, oprócz mnie, leci przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź, szefowa sekretariatu Julia Michałowska i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Makselon. Oni wszyscy doskonale operują językiem angielskim, co przy kontaktach ze Szwedami jest podstawą komunikowania się.

- Sądzimy że największa szansa uruchomienia na nowo owocnej współpracy ze Szwedami leży na niwie sportowej, przede wszystkim dzieci i młodzieży, stąd obecność w składzie delegacji szefa OSiR-u - kończy burmistrz.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Wikipedia