Harcerze zwiedzili ratusz, muzeum i zamek

Miasto z Wizją / 26.07.2016 / Komentarze
Dziś w Szczecinku gościła grupa 30 harcerzy z Tomaszowa Mazowieckiego

W okresie letnich wakacji zarówno nasze miasto, jak i okoliczne miejscowości odwiedza wiele zorganizowanych grup młodzieży. Znaczna część z nich przyjeżdża na letni wypoczynek w ramach obozów sportowych lub harcerskich. Podobnie jest także w tym roku. Również w stanicy nieopodal Białego Boru obozuje młodzież z Tomaszowa Mazowieckiego. Grupa 30 harcerzy dziś (26 lipca) wybrała się na wycieczkę właśnie do Szczecinka.

- Szczecinek to bardzo ładne i dobrze skomunikowane miasto. Wszyscy, których tu spotykamy są serdeczni i przyjaźnie nastawieni – komentował podharcmistrz Bartłomiej Składowski, komendant zgrupowania w rozmowie z rzecznikiem prasowym miasta. – Naszym harcerzom, poza zabytkami, bardzo podobały się okolice jeziora Trzesiecko. Mogliśmy tam odpocząć, a zarazem aktywnie spędzić czas – podsumował.

Goście z Tomaszowa Mazowieckiego wybrali się także na zwiedzanie budynku przy pl. Wolności, gdzie mieści się Urząd Miasta, a także odwiedzili Centrum Konferencyjne Zamek oraz obejrzeli eksponaty skrywane w murach Muzeum Regionalnego. Dopełnieniem wycieczki była chwila relaksu na plaży miejskiej.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy UM