Gwiazdy disco polo ponownie w Szczecinku!

Miasto z Wizją / 23.02.2016 / Komentarze
Znamy datę tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Polo Tv Hit Festivalu

W pierwszy lipcowy weekend na placu koncertowym na os. Zachód zrobi się naprawdę głośno i… bardzo tłoczno. Wiemy już, że również w tym roku nad Trzesieckiem zagrają największe gwiazdy muzyki disco polo. Za kilka miesięcy odbędzie się tu III edycja Ogólnopolskiego Polo Tv Hit Festivalu, a tym samym Szczecinek kolejny raz zamieni się w prawdziwą letnia stolicę disco polo. Tego dnia przed publicznością zagrają najbardziej znani, topowi wykonawcy tego gatunku. Organizatorem imprezy jest mająca wielu fanów stacja telewizyjna Polo TV przy współpracy z Samorządową Agencją Promocji i Kultury.

- Festiwal ten kolejny raz zostanie zorganizowany właśnie w Szczecinku. Znamy już również jego datę. Impreza odbędzie się w sobotę, 2 lipca – mówi „Miastu z Wizją” Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.

- Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem na szczecineckiej scenie zagrają największe gwiazdy tego gatunku muzycznego. Nie znamy jeszcze wszystkich wykonawców, którzy tego dnia wystąpią przed publicznością, ale mogę zapewnić, że festiwal oraz wszystkie związane z nim wydarzenia muzyczne będą utrzymane na tym samym poziomie.

Przypomnijmy. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się dokładnie 4 lipca 2014 roku. Wówczas na placu koncertowym wspólnie z wykonawcami bawiło się ponad 10 tysięcy osób. Dodatkowo ponad 1,2 mln widzów śledziło transmisję imprezy na kanale Polo TV. Rok później liczby te przedstawiały się jeszcze okazalej. W 2015 roku festiwal przyciągnął pod scenę blisko 20 tys. fanów, a wszystkie miejsca noclegowe w Szczecinku oraz w okolicznych miejscowościach na ten weekend zostały zarezerwowane na kilka miesięcy przed tym wydarzeniem. Podczas II edycji Ogólnopolskiego Polo Tv Hit Festivalu przed telewizorami zasiadły 2 mln osób.

- W tym roku również transmisję z koncertów będzie można obejrzeć na kanale Polo Tv – dodaje nasz rozmówca. - W ten sam weekend w Szczecinku będzie odbywał się także VII Międzynarodowy Festiwal Balonowy. Podobnie, jak w minionym roku, planujemy połączyć oba wydarzenia.

W ramach III Polo TV Hit Festivalu na placu koncertowym – wzorem lat ubiegłych – najpewniej odbędą się trzy muzyczne wydarzenia: Scena Disco Star, koncert Premier Polo TV oraz „Wielka Gala Polo TV”, czyli prezentacja największych gwiazd i najpopularniejszych przebojów.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia, montaż: Remigiusz Grochowski