Gdzie będziemy się bawić w sylwestra?

Miasto z Wizją / 19.11.2016 / Komentarze
Sprawdziliśmy, gdzie tej nocy mogą wybrać się mieszkańcy Szczecinka

Za kilka tygodni powitamy Nowy Rok. Najpierw jednak wielu z nas zaplanuje, jak spędzi tę przez wielu najbardziej wyczekiwaną noc w roku. Pomysłów na to, jak spędzić sylwestra, mamy zazwyczaj pod dostatkiem. Niektórzy z nas już od dawna dokładnie wiedzą, gdzie i z kim przywitają nadchodzący 2017 rok, inni wciąż jeszcze nie podjęli ostatecznej decyzji odnośnie wyboru miejsca na całonocną zabawę. Część osób, która nie przepada za hucznymi imprezami, spędzi ten czas w domu, przed telewizorem lub w gronie najbliższych znajomych czy rodziny. Ale oczywiście są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie spokojnego wieczoru zamiast hucznej zabawy do białego rana.

Wielu mieszkańców Nowy Rok z pewnością powita na domówkach, bawiąc się wspólnie z przyjaciółmi. Inni z kolei wolą wybrać się na bal sylwestrowy do jednego ze szczecineckich lokali. Te, podobnie jak w latach poprzednich, przygotowały dla nas rozmaite propozycje na spędzenie tej nocy. Sprawdziliśmy, gdzie i za ile podczas tegorocznego Sylwestra mogą bawić się mieszkańcy Szczecinka.

Tradycyjnie już na sylwestrowe szaleństwa możemy się wybrać do Leśnego Dworu, gdzie będziemy mogli bawić się przy muzyce na żywo, którą zapewni zespół Boogie Show. Mamy dobrą wiadomość – w lokalu zostały jeszcze wolne miejsca. Tu zapłacimy 250 zł za osobę, a w cenie tej otrzymamy m.in. butelkę alkoholu, lampkę szampana o północy oraz będziemy mogli skorzystać z bogatego menu.

Na całonocną zabawę możemy wybrać się także do Domu Weselnego przy ul. Kościuszki, w którym będziemy mogli bawić się wspólnie z 180 osobami. Wspólnie z imprezowiczami nowy rok powita znany chyba niemal wszystkim szczecinecki zespół weselny For Dance. Za miejsce przy stoliku oraz smaczne dania zapłacimy 400 zł za parę. Zostało tu jeszcze trochę wolnych miejsc dla wszystkich spragnionych sylwestrowej zabawy.

Wolne miejsca czekają na imprezowiczów także w Domu Biesiadnym przy ul. Harcerskiej. Tu odbędzie się zabawa na blisko 170 osób, dla których na żywo zagra zespół Toast. Za miejsce przy zastawionym smakołykami stole zapłacimy 200 zł za osobę Tu zabawa rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do 4.00 rano. Warto się pospieszyć, bowiem zostały tu jeszcze wolne miejsca.

Rozczarujemy za to wszystkich spóźnialskich, którzy planowali wybrać się tej nocy do Domu Kolejarza. Tu ostatnie wolne stoliki zostały zarezerwowane kilak tygodni temu. Dla wszystkich imprezowiczów zagra zespół Talisman. W cenie 440 zł za parę można liczyć na smaczne dania i napoje. Mamy także dobrą wiadomość dla nieco bardziej cierpliwych osób – ruszyło już przyjmowanie rezerwacji na przyszłoroczną zabawę sylwestrową.

Ci, którzy chcieliby bawić się wspólnie w hotelu Merkury, również powinni pospieszyć się z rezerwacją, ponieważ na wszystkich chętnych czekają jeszcze wolne miejsca. Pobawimy się tu do białego rana płacąc 380 zł za parę. Organizatorzy oferują nam dobre jedzenie i alkohol w cenie. Z kolei o oprawę muzyczną imprezy zadba DJ.

Na imprezę sylwestrową zaprasza mieszkańców także hotel Resiedence. Tu z kolei zagra zespół Tristars ze Szczecinka. Za zabawę zapłacimy 225 zł za osobę (445 zł za parę). W cenę wliczona została także butelka wódki lub wina dla każdej pary oraz lampka musującego wina. Hotel oferuje także możliwość wynajęcia pokoi w promocyjnych cenach.

Bawić możemy się także w hotelu Oskar, gdzie organizatorzy zapewnią swoim gościom mnóstwo pysznego jedzenia, bogate menu i całonocną zabawę przy dobrej muzyce. Tu również pozostały wolne miejsca. Warto się pośpieszyć z dokonaniem rezerwacji, ponieważ każdego dnia miejsc w szczecineckich lokalach na sylwestrową noc ubywa.

Z kolei grupy zorganizowane, które dopiero szukają lokalu do wynajęcia, aby we własnym gronie powitać nowy rok, mogą odpuścić sobie telefon do Bacówki. Tu sala na sylwestrową noc została zarezerwowana jeszcze latem. Ale za to warto wybrać się do szczecineckiego zamku. Tu co prawda bal sylwestrowy się nie odbędzie, ale za to istnieje możliwość indywidualnego wynajęcia sali.

Propozycję dla spragnionych sylwestrowych szaleństw przygotował także lokal Sint Ju. Tu impreza przebiegająca pod hasłem „Great Gatsby New Years Eve Party” upłynie w klimacie lat 20-tych. Organizatorzy na jeden wieczór przeniosą nas do posiadłości Jaya Gatsby’ego, nowojorskiego milionera znanego z wystawnych przyjęć. W Sint Ji tego wieczoru imprezowicze będą mogli spróbować znakomitych drinków z czasów prohibicji. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, warto jednak uprzednio dokonać telefonicznej rezerwacji miejsc lub odwiedzić lokal osobiście.

Na podobnej zasadzie możemy bawić się także w restauracji Jolka. Tu, po uprzednim dokonaniu rezerwacji, czekają nas całonocne szaleństwa przy muzyce serwowanej przez DJ-a. Wstęp kosztował nas będzie 20 zł. Będziemy mogli tu również zamawiać dania z karty. Na imprezowiczów jeszcze czekają tu wolne miejsca.

Tekst: Marzena Góra
Foto: texarcenter.com