Ferie w mieście. Jest w czym wybierać

Miasto z Wizją / 13.02.2017 / Komentarze
Uczniowie szczecineckich szkół podczas ferii z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę i brak zajęć

Uczniowie szczecineckich szkół, którzy tegoroczną zimową przerwę spędzą w mieście, z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę i brak zajęć. Przyglądając się licznym propozycjom zachęcającym do aktywnego spędzenia nadchodzących ferii, trzeba przyznać, że jest w czym wybierać.

Jak co roku sporo atrakcji najmłodszym zapewni Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, która wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowała propozycję dla najmłodszych. Tegoroczna zabawa będzie przebiegała pod hasłem „Zimowy survival”. Czas ten dzieci wraz ze swoimi opiekunami będą spędzać aktywnie, uczestnicząc w przygotowanych zajęciach. Nie zabraknie wyzwań podczas zawodów sprawnościowych, wizyt na lodowisku czy wspólnej zabawie w grupach. W programie przewidziany został również wyjazd do Poznania, Kołobrzegu i odwiedziny na Ranczu Panderossa.

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, podobnie jak w ubiegłych latach, przygotowała dla najmłodszych mieszkańców szereg animowanych, filmowych propozycji. Każda z nich wyświetlona zostanie podczas specjalnych projekcji w trakcie trwania szkolnych ferii. Seanse dla najmłodszych odbywać się będą w każdy poniedziałek i piątek o godz. 12 oraz w środy o godz. 11. W ramach „Bajkowych ferii z SAPiK-iem” mali widzowie będą mieli okazję obejrzeć: „Pingwiny z Madagaskaru”, „KungFu Panda 3”, „Zwierzogród”, „Bociany”, „Gdzie jest Dory?” i „Epoka Lodowcowa 5”. Cena biletu 5 zł.

Zimowe miejskie półkolonie odbędą się również w Szkole Podstawowej nr 1. W ramach spotkań, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku, dzieci wezmą udział w licznych grach i zabawach, zajęciach świetlicowych i bibliotecznych, warsztatach plastycznych, a także odwiedzą kino i dowiedzą się nieco więcej o ekologii podczas wizyty w Centrum Edukacji Ekologicznej. Zajęcia odbywać się będą w godz. 7-15. Odpłatność za jeden dzień wynosi 7,50 zł i pokrywa koszty wyżywienia dziecka. Zapisy przyjmowane są w sekretariacie szkoły, tel. 094 37 433 68.

Zbliżające się ferie i odpoczynek od szkolnych obowiązków to doskonała okazja do wizyt w Muzeum Regionalnym. Przez dwa tygodnie, w każdy wtorek oraz czwartek, w siedzibie muzeum przy ul. Szkolnej 1 odbędą się zajęcia plastyczno-historyczne. Udział w nich mogą wziąć dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 12 i potrwa 1,5 godz., w czasie którego na uczestników feryjnych warsztatów czekają rozmaite atrakcje. Jak zapowiadają pracownicy placówki, w tym roku tematem zajęć są zabawy i zwyczaje karnawałowe. Dzieci nie tylko poznają dawne zwyczaje, ale same przygotują swoje własne stroje karnawałowe, które będą miały okazję zaprezentować podczas balu przebierańców, wieńczącego cykl feryjnych spotkań. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Propozycję dla dzieci i młodzieży przygotowała także spółka Aqua-Tur, która oferuje uczniom szczecineckich szkół podstawowych oraz gimnazjów darmowy pobyt na basenie. Ponadtow  drugim tygodniu trwania zimowej przerwy szkolnej na pływalni pojawi się dodatkowa atrakcja – wodny tor przeszkód.

Aktywnie można spędzić także czas ze szczecineckim Klubem Triathlonowym, który zaprasza uczniów szczecineckich szkół na spotkania. Uczestnicy będą mieli okazję popracować nad swoją kondycja na świeżym powietrzu, a także odwiedzić miejską strzelnice, basen czy spędzić czas na siłowni.

Tekst: Marzena Góra
Foto: freeimages.com