End of Summer Festiwal z polityką w tle

Miasto z Wizją / 17.08.2017 / Komentarze
Burmistrz: Decyzja o odwołaniu imprezy ma podtekst polityczny. To nie były tylko plany. To były już konkretne umowy

Wielu mieszkańców i osób, które planowały w pierwszy weekend września odwiedzić Szczecinek, musi zmodyfikować swoje plany odnośnie spędzenia pierwszego dnia września. Wówczas na placu koncertowym na os. Zachód miała odbyć się największa w historii miasta impreza plenerowa - End od Summer Hit Festiwal współorganizowana z Telewizją Polską. Wiadomo już, że koncert się nie odbędzie. Powód? TVP zerwała umowę i odwołała cała imprezę. Nieoficjalnie wiemy, że decyzja ma podtekst polityczny. Za odwołaniem imprezy mocno optował jeden z zachodniopomorskich posłów PiS.

Zapytaliśmy u źródła, czyli w Centrum Informacji TVP SA o przyczyny decyzji o rezygnacji z organizacji w Szczecinku tej dużej imprezy rozrywkowej. Do naszej redakcji wpłynęła odpowiedź następującej treści: Informujemy, że TVP nie zerwała umowy na organizację koncertu w Szczecinku. Do TVP trafia wiele projektów, które są rozpatrywane, ale z różnych względów nie są finalizowane. TVP jest spółką prawa handlowego i obok realizacji misji nadawcy publicznego, kieruje się także interesem ekonomicznym przedsiębiorstwa.

- Z całą pewnością decyzja ta ma podtekst polityczny – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - To nie były tylko plany. To były już konkretne umowy z pośrednikiem, z firmą, która przygotowywała ten koncert. Była zamówiona scenografia, znani byli wykonawcy. Był już także pozyskany sponsor – duża firma, która wpłaciła pieniądze za czas antenowy przed koncertem i w przerwach w transmisji. Wszystko było już dograne. Zarząd Telewizji Polskiej zaakceptował Szczecinek jako miejsce odbywania się tego dużego koncertu z muzyką taneczną.

Jak zauważa nasz rozmówca - w piątek, 4 sierpnia przed południem do Szczecinka dotarła informacja z biura reklamy TVP z harmonogramem prac reklamowych, które mają być prowadzone na terenie całego kraju i zachęcające do wzięcia udziału w imprezie.

– Tego samego dnia odbył się zarząd, na który naciskali politycy PiS-u, aby w Szczecinku żadnych większych imprez nie robić. Przed południem dostaliśmy harmonogram, a popołudniu dostaliśmy informację, że koncertu nie będzie. Przyczyny decyzji też nie zostały wyjaśnione. Otrzymaliśmy jedynie jakąś wymyśloną „formułkę”. Oczywiście nikt tego nie tłumaczy, bo tego się wytłumaczyć nie da. Jedyny powód to powód polityczny, ponieważ w Szczecinku rządzi Platforma Obywatelska, a Telewizją Polską rządzi PiS. To jest jedyny powód – dodaje burmistrz.

Więcej na ten temat w naszym dzisiejszym (17.08) programie samorządowym.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk