Dziś Plac Wolności zostanie rozgrodzony

Miasto z Wizją / 29.11.2016 / Komentarze
Niebawem stanie choinka, a 12 grudnia rozbłysną światła

Jeszcze dziś (czwartek 1 grudnia) z Placu Wolności zostanie zdemontowane ogrodzenie, które towarzyszyło mieszkańcom Szczecinka od marca br., wówczas, gdy rozpoczął się remont naszego reprezentacyjnego miejsca nad Trzesieckiem.

Jak powiedział "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak, za ogrodzeniem pozostanie kawałek placu, na którym kontynuowane będą prace. Z kolei pełne oświetlenie placu mieszkańcy Szczecinka będą mogli podziwiać od 12 grudnia. Niebawem na placu pojawi się też świąteczna choinka.

- To duża inwestycja, która stworzyła nam problemy z komunikacją - mówi D. Rak. - Mogę tylko przeprosić mieszkańców za utrudnienia, za to, że musieli tak długo krążyć wokół tego płotu. Z pewnością roboty uprzykrzyły nam wszystkim normalne funkcjonowanie w poruszaniu się w centrum Szczecinka. No, ale tak to już jest, by było ładnie i byśmy chodzili po nowych wyremontowanych chodnikach czy deptaku, musimy wpierw przeżyć ten remont. Pozytywnym faktem jest to, że rozwiązania, które wprowadziliśmy na placu z pewnością będą satysfakcjonowały nie tylko nas, ale też naszych gości.

Przypomnijmy: Całkowity koszt przebudowy ciągu komunikacyjnego Plac Wolności - ulica Władysława Bartoszewskiego zamknie się kwotą około 6 mln zł. Inwestycja będzie kontynuowana w przyszłym roku, a zostanie sfinalizowana prawdopodobnie w roku 2018.