Dzieci z SP 5 uczą się języka migowego

• Tv
Miasto z Wizją / 25.10.2017 / Komentarze
Efektami swojej pracy dzielą się w filmikach na YouTubie

O tym, jak ważna jest znajomość różnych języków, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Oprócz oczywiście znajomość języka ojczystego, w dzisiejszych czasach bez umiejętności porozumiewania się chociażby w stopniu komunikatywnym j. angielskim możemy mieć trudności ze znalezieniem pracy. Znajomość obcego języka jest nam niezbędna także przy zdobywaniu wykształcenia – zwłaszcza na egzaminach maturalnych, których wynik często może decydować o naszej przyszłości.

Wiedzą o tym doskonale pedagodzy ze szczecineckiej Szkoły Podstawowej nr 5. Ci jednak postanowili pójść o krok dalej i przybliżyć swoim podopiecznym nieco mniej „popularny”, ale równie ważny dla części społeczeństwa język migowy. - Od października roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy IIa kontynuują naukę komunikacji alternatywnej, a dokładnie naukę języka migowego. Zajęcia  powstały z myślą integrowania się dzieci ze światem osób niesłyszących – informują pracownicy placówki.

Przez najbliższe miesiące dzieci nie tylko będą miały okazję do utrwalenia sobie poznanych już znaków daktylograficzych, ale także poszerzą swoją wiedzę poprzez sukcesywne poznawanie nowych znaków ideograficznych. Dodajmy, że postępy uczniów, którzy chętnie dzielą się zdobytą wiedzą, można na bieżąco śledzić na szkolnym kanale w serwisie YouTube.

Tekst: Marzena Góra
Foto: storiesandsigns.com