Dzieci utracone spoczną we wspólnej mogile

Miasto z Wizją / 15.03.2016 / Komentarze
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 1 kwietnia

W kwietniu minionego roku Rada Miasta podczas jednej z sesji podjęła uchwałę dotyczącą utworzenia godnego miejsca pochówku dla dzieci utraconych, których ciała nie zostały odebrane ze szpitala przez rodziców. Zgodnie z treścią uchwały pogrzeby dzieci martwo urodzonych, odbywać się będą na szczecineckim cmentarzu komunalnym dwa razy w roku, a ich szczątki spoczną w zbiorowej mogile. Wkrótce odbędzie się drugi tego typu pochówek w naszym mieście.

- 1 kwietnia 2016 roku na cmentarzu komunalnym w Szczecinku odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych w okresie od października 2015 do marca 2016 roku – informuje Tomasz Czuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Pogrzeb posiadał będzie charakter ekumeniczny i rozpocznie się o godzinie 13:00 w kaplicy cmentarnej, skąd wyruszy kondukt pogrzebowy i przejdzie do Grobu Dzieci Utraconych - miejsca, w którym zostanie złożona urna z prochami.

Uroczystości pogrzebowe poprzedzi msza święta, która odbędzie się w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku o godzinie 12:00. Podczas ceremonii pogrzebowej w ostatnim pożegnaniu dzieci utraconych udział wezmą nie tylko rodzice, którzy stracili swoje dzieci, ale także bliscy krewni.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Sławomir Włodarczyk