Dwie libacje, wandal na przystanku, 169 interwencji

Miasto z Wizją / 01.08.2016 / Komentarze
Tydzień Straży Miejskiej

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy podjęli 169 interwencji w stosunku do 118 osób.

- Za pomocą kamer monitoringu ujawniliśmy 26 zdarzeń, z czego w 22 przypadkach interwencję podejmowały nasze patrole - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

We wtorek (26.07) strażnicy podejmowali działania występujące na terenie miasta po ulewach. Około godz. 15.30 zabezpieczali ul. Wyszyńskiego do czasu zakończenia działań Straży Pożarnej. Około godz. 17.30 patrol zlokalizował w parku przewrócone drzewo tarasujące ścieżkę rowerową. Na miejsce zdarzenia strażnicy wezwali strażaków.

W piątek (29.07) strażnicy podejmowali interwencję na przystanku komunikacji miejskiej. Na miejscu zastano trzech upojonych alkoholem mężczyzn. Jeden z nich został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego. Drugi podczas interwencji zaczął się dusić w związku, z czym również został przekazany dla zespołu ratunkowego. Z kolei trzeci został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

W sobotę (30.07) przed godz. 21 patrol zabezpieczył wyrwę w drodze gruntowej na ul. Akacjowej. O zdarzeniu strażnicy poinformowali zarządcę drogi.

W niedzielę (31.07) około godz. 11 strażnicy interweniowali na ul. Kościuszki, na terenie jednego z Zakładów Opieki Zdrowotnej. Dwaj bezdomni "zorganizowali" sobie tam libację alkoholową. Obaj zostali usunięci z terenu ZOZ a efektem będzie skierowanie na nich wniosków o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Kilka godzin później patrol dozorując ul. 28 Lutego zauważył wybitą szybę w wiacie przystanku autobusowego.

- Oprócz podejmowania rutynowych interwencji strażnicy uczestniczyli w ćwiczeniach taktyczno – bojowych „Słoneczko 2016” organizowanych przez Państwową Straż Pożarną oraz zabezpieczali odbywające się na terenie miasta imprezy, m.in. Turniej Leśników, Dixie Rajd Old Mobil oraz koncert Jazzowy - mówi komendant Grondys.

Teks i foto główne: Sławomir Włodarczyk

Foto galeria: Straż Miejska