Duńczycy rekrutują do pracy (akt.)

Miasto z Wizją / 24.03.2016 / Komentarze
Tvilum poszukuje 51 pracowników

Duńska firma meblowa Tvilum, która już latem tego roku zamierza uruchomić pierwszą linię technologiczną w Szczecineckim Klastrze Meblowym, poszukuje pracowników.

- Przyjęliśmy do realizacji oferty pracy dla 34 osób złożone przez agencję zatrudnienia działającą w imieniu duńskiej fabryki Tvilum - potwierdza w rozmowie z "Miastem z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

- W tym celu prowadzimy zapisy osób zainteresowanych na konkretne stanowiska pracy określone przez Duńczyków. Tvilum zainteresowane jest zatrudnieniem operatorów linii pakującej, pracowników produkcji z uprawnieniami na wózek widłowy oraz operatorów linii maszyn.

Jak powiedział nam dyr. Batura, zapisy przyjmowane są w pokoju nr 16 tylko osób bezrobotnych. Osoby, które nie figurują w ewidencji bezrobotnych mogą swoje CV przesyłać bezpośrednio do firmy WORK SERVICE. Ogłoszenia dostępne są na portalu: www.olx.pl/praca/szczecinek

- Z kolei giełdy pracy odbędą się w czwartek 31 marca w sali wykładowej w PUP Szczecinek przy ul. Koszalińska 91 - dodaje nasz rozmówca.

AKTUALIZACJA:

Jak nam powiedział dyr. Batura, dziś (czwartek 24.03) Tvilium zwiększyło zapotrzebowanie na pracowników do 51 osób.

- To o 17 osób więcej niż planowano jeszcze kilka dni temu - mówi Maciej Batura. - Firma nie wyklucza dalszego zwiększeni ilości nowych miejsc pracy nawet do 80 osób.