Dron skontrolował park. Alejki świecą pustkami

• Tv
Miasto z Wizją / 03.04.2020 / Komentarze
Mieszkańcy Szczecinka postanowili stosować się do nowych ograniczeń

W środę (1.04) od północy zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd w ramach walki z koronawirusem. W myśl nowych wytycznych obowiązuje zakaz wstępu do parków, nie można również przebywać na skwerach i innych terenach zielonych o przeznaczeniu rekreacyjnym.

Sytuację w parku monitorowali dziś (2.04) funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy przy pomocy drona sprawdzali, czy zakaz ten jest respektowany. Okazuje się, że mieszkańcy Szczecinka wzięli sobie do serca nowe wytyczne, zdyscyplinowali się i postanowili stosować się do nowych ograniczeń. W trakcie przelotu nad terenem parku umieszczona na dronie kamera nie zarejestrowała tu obecności spacerowiczów. Podobne kontrole będą prowadzone również w kolejnych dniach.

Tekst: Marzena Góra