Droga za 90 milionów złotych

Miasto z Wizją / 21.01.2021 / Komentarze
Południowa obwodnica Szczecinka połączy DK20 z S11

Spośród pięciu ofert, które wpłynęły w przetargu na obwodnicę Szczecinka najtańszą złożyło konsorcjum Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal. Oferta tego podmiotu jest warta prawie 90 mln zł.

To dużo taniej niż planuje wydać na inwestycje szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czyli ponad 135 mln zł.

Co dalej? Wykonawca, który zostanie wybrany będzie miał 17 miesięcy na opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Realizacja robót budowlanych ma potrwać 19 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych. Zakończenie realizacji planowane jest na 2025 rok.

Szczecinek od jesieni 2019 roku ma już obwodnicę w ciągu drogi ekspresowej S11. Nadal jednak droga krajowa nr 20 prowadzi przez centrum miasta, stąd konieczność budowy obwodnicy również w ciągu DK-20.
Jak wyjaśnia GDDKiA, nowa trasa od południa ominie Szczecinek i połączy obwodnicę w ciągu DK20 z obwodnicą w ciągu S11 w rejonie miejscowości Miękowo, gdzie powstanie nowy węzeł drogowy. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego). W ramach inwestycji powstaną też dwa ronda oraz wiadukt nad linią kolejową.

Źródło: Rynek Infrastruktury