Donice z pl. Wolności trafiły do schroniska

Miasto z Wizją / 17.03.2016 / Komentarze
Na remoncie deptaka skorzystały także bezdomne zwierzaki

Remont placu Wolności ruszył już na dobre. W centrum miasta stanęło ogrodzenie, za którym trwają intensywne prace, póki co polegające na usuwaniu nawierzchni deptaka przed szczecineckim ratuszem. Z miejskiej przestrzeni na dobre zniknęły dwa rosnące przy Urzędzie Miasta kilkudziestoletnie drzewa. Po miejskiej fontannie również została jedynie wyrwa w polbruku. Z placu usunięto także ławeczki oraz sporych rozmiarów kamienne donice.

Okazuje się jednak, że na rozpoczętym właśnie remoncie, skorzystają także bezpańskie zwierzaki. W środę, 16 marca do szczecineckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przyjechały betonowe kwietniki, które jeszcze kilka dni temu oglądaliśmy w centrum miasta

- Nasze schronisko też skorzystało na remoncie placu Wolności. Dojechały już do nas wielkie donice. U nas przejdą lifting, posadzimy w nich drzewka i będą ustawiane na psich wybiegach psich. Może dzięki temu uda się nam ochronić kolejne nasadzenia przed niszczycielskimi zapędami naszych milusińskich. Bardzo dziękujemy  naszym przyjaciołom ze szczecineckiego Urzędu Miasta – panom Markowi Albrechtowi i Bogdanowi Jojkanowi, którzy jak zwykle stoją na posterunku, gdy trzeba pomóc schronisku – mówi Danuta Kadela, szefowa Schroniska PGK.

Betonowe donice staną m.in. w części przeznaczonej na wybiegi dla czworonogów. Wkrótce zostaną one oczyszczone i odpowiednio zagospodarowane, nie tylko poprawiając nieco schroniskowy krajobraz, ale także zapewniając zwierzakom cień w upalne dni.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Schronisko w Szczecinku