Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Szczecinka

• Tv
Miasto z Wizją / 23.05.2022 / Komentarze
Rozmowa i dyskusja "na żywo" - m.in. o sytuacji w kraju, galopującej inflacji i drożyźnie

Dziś (sobota,21 maja) z wizytą w Szczecinku przebywał przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Były szef Rady Europejskiej spotkał się z mieszkańcami w kinie Wolność. Gościa przywitał burmistrz Szczecinka Daniel Rak i Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz.

Spotkanie odbywało się w formie rozmowy. Premier mówił m.in. o aktualnej sytuacji w kraju, drożyźnie, galopującej inflacji i niskich zarobkach wielu grup społecznych.

"… Kwotę, którą w dobie tak wysokiej inflacji przyznał sobie prezes Glapiński (prezes Narodowego Banku Polskiego - dop. red.) trudno sobie nawet wyobrazić" - mówił m.in. Donald Tusk.

Gość mieszkańców Szczecinka odniósł się też do sytuacji osób niepełnosprawnych.

- Jak chcieliśmy rozmawiać o tym problemie, przede wszystkim o dodatkach opiekuńczych, to nie chcieli nas wpuścić do Sejmu - ujawnił.

- To są właśnie takie momenty, gdy trzeba głośno i kategoryczni zażądać od władzy, ktokolwiek by rządził, żeby myślała o pomocy ludziom nie dlatego by wygrać wybory czy kupić sobie jakieś duże grupy społeczne, ale żeby ta władza wniknęła w problemy ludzi, by ci mogli dożyć do końca miesiąca.

Donald Tusk mówił też o sytuacji małych przedsiębiorców, restauratorów czy rolników. - Wiele z tych firm będzie zmuszonych zbankrutować - zaznaczył. - To samo dotyczy rolników, którzy dziś płacą 600-800 procent więcej za nawozy. Tak się nie da uprawiać ziemi. (…) Trzeba szukać rozwiązań tej sytuacji. Nie po to by przekupić ludzi i wygrać wybory, ale po to by rzeczywiście im pomóc.

Więcej nt. dzisiejszego spotkanie w materiale wideo - Telewizja Zachód