Do schroniska dotarła wygrana karma

Miasto z Wizją / 15.03.2016 / Komentarze
Schroniskowy magazyn pęka w szwach. To m.in. dzięki wsparciu mieszkańców i oddanym głosom

W poniedziałek, 14 marca do szczecineckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt dotarła długo wyczekiwana przesyłka. Pokaźnych rozmiarów paleta z karmą dla czworonogów to główna wygrana dla naszej placówki w kolejnej edycji internetowego konkursu „Nakarm koty z Coty 3”. Jednak paczkę wypełnioną po brzegi smakołykami tak naprawdę bezdomnym zwierzakom sprezentowali mieszkańcy naszego miasta i wszyscy sympatycy miejskiego schroniska. To oni bowiem, oddając każdego dnia swój głos w internetowym plebiscycie, przyczynili się do tej wygranej.

- Dziś dojechała do nas paleta pełna karmy. Jutro czeka nas rozpakowywanie i oczywiście degustacja. Kochani, wygrana i ta karma to wszystko wasza zasługa – szefowa miejskiego Schroniska PGK Danuta Kadela zwróciła się z podziękowaniami dla wszystkich, którzy wsparli akcję. - To wasze codzienne głosy i codzienne wsparcie zapewniają naszym kotom dostanie życie w schronisku, a nie tak do końca w schronisku. Prawie jak w domu i prawie jak na wolności. I o to właśnie nam chodzi, aby koty były szczęśliwe. Dziękuję wszystkim za głosy i wsparcie.

Dodajmy, że to nie jedyne prezenty, jakie w tym miesiącu dotarły do schroniska. Zwierzaki otrzymały także wygodne legowiska, specjalistyczną karmę, blisko 250 kg mięsa, miski, szampony, obroże, szelki oraz smycze, a nawet budę od sponsorów i indywidualnych darczyńców. Dwa tygodnie temu naszym czworonogom sporą niespodziankę zrobiła również jedna z firm stale wspierający schronisko, przekazując kilkaset kg smakołyków.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Schronisko w Szczecinku