Do kupienia działki nad jeziorem Trzesiecko

Miasto z Wizją / 05.03.2016 / Komentarze
Tanie, atrakcyjnie położone i już… ostatnie

Swoje działki, głównie pod zabudowę jednorodzinną, sprzedaje nie tylko miasto, ale też powiat. Starostwo ma w dyspozycji atrakcyjnie położone włości nad jeziorem Trzesiecko na Świątkach. Można stać się ich właścicielem. Chętni, by wybudować własny dom nad uroczo położonym akwenem, muszą się jednak pospieszyć. To już jedne z ostatnich budowlanych propozycji w tym miejscu.

Starostwo przedstawiło ofertę sprzedaży 9 działek o pow. od 0,18 ha do 0,26 ha. W zależności od ich wielkości trzeba zapłacić od 55,5 tys. zł do 82,5 tys. zł. To cena wyjściowa na przetargu.

- Kompleks działek, jaki Starostwo Powiatowe wystawia na sprzedaż jest niezwykle atrakcyjny. Działki mają bardzo przystępną cenę. Ich największym atutem jest jednak lokalizacja - podkreśla w rozmowie z "Miastem z Wizją" Jakub Hardie-Douglas, członek zarządu powiatu.
Nasz rozmówca dodał, że są to ostatnie nieruchomości położone bezpośrednio nad linią brzegową jeziora Trzesiecko.

- Więcej takich nieruchomości w Szczecinku nie ma i nie będzie - zaznacza J. Hardie-Douglas.

Nic dziwnego, bo trudno podejrzewać, że kiedykolwiek miasto zdecyduje się na dalszą zabudowę linii brzegowej na cele mieszkaniowe od strony "Mysiej Wyspy". Przeciwległy brzeg jeziora powinien mieć, bowiem charakter rekreacyjny, bardziej kameralny. Świątki i leżąca pod drugiej stronie jeziora Trzesieka to właściwie ostatnie tereny, na których można wybudować dom jednorodzinny.
- Myślę, że jeśli ktoś rozważał kupno nieruchomości pod cele mieszkaniowe, to właśnie teraz powinien się zainteresować naszą ofertą - zachęca J. Hardie-Douglas.

- Osobiście uważam, że rozwój klastra meblowego spowoduje w najbliższych latach wzrost cen nieruchomości. W powiecie już taniej nie będzie. Nie będziemy już dalej obniżać cen tych nieruchomości. Atrakcyjna lokalizacja pomiędzy jeziorami Trzesiecko i Wilczkowo, uzbrojony teren z nowoczesną, rozbudowaną infrastruktura drogową oraz bardzo przystępna cena za te nieruchomości to atuty, które pozwalają optymistycznie myśleć o szybkim zbyciu nieruchomości.

Stosowana uchwała o przeprowadzeniu trzeciego i czwartego przetargu za zbycie działek została podjęta na ostatnim zarządzie powiatu. Zbycie wszystkich nieruchomości nastąpi w formie przetargów ustnych nieograniczonych.

Więcej na temat nieruchomości można uzyskać dzwoniąc do Wydziału Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego pod numer tel. 943729233.

Uwaga: W galerii wykaz nieruchomości z powierzchnia i cena oraz plan geodezyjny. Decyzją zarządu powiatu działki: 318/14, 318/15, 3128/16 i 318/17 zostały wycofane ze sprzedaży. Na razie.

Rysunki i wykazy: Starostwo Powiatowe w Szczecinku