Dadzą pracę za 1 mln zł. Sfinansuje Europa

Miasto z Wizją / 16.03.2016 / Komentarze
PUP prowadzi nabór do dwóch unijnych programów

Powiatowy Urząd Pracy ogłosił właśnie nabór do dwóch nowych programów w zakresie ograniczenia zjawiska bezrobocia. Pieniądze na ich realizację pochodzą funduszy unijnych. Do Szczecinka trafiło blisko 1 mln zł.

Pierwszy z programów nosi nazwę: "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie szczecineckim (II)".

- Jest on realizowany w ramach projektu noszącego nazwę: "Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)" - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora szczecineckiego PUP.

- W ramach tego programu pracodawcy będą mogli zatrudnić na staże 88 osób. Program prowadzony jest dwutorowo. Wnioski mogą składać pracodawcy bądź zainteresowani, którzy sami poszukają sobie pracodawcy. Na realizację programu mamy do dyspozycji kwotę 675 tys. zł. Jego uczestnikami mogą być osoby w wieku 18-29 lat, pozostające bez pracy i zarejestrowane w PUP.

Drugi z programów nosi nazwę: "Aktywizacja osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy w powiecie szczecineckim - II".

- Na realizację tego programu otrzymaliśmy kwotę 283 tys. zł - dodaje dyr. Batura. - Dzięki temu pracę będzie mogło otrzymać około 100 osób. W ramach programu osoba bezrobotna otrzyma zatrudnienie na okres 6 miesięcy (finansowane przez nas) oraz na kolejne 2 miesiące (finansowane przez pracodawcę).

Jak powiedział nam dyr. Batura, w pierwszej kolejności kwalifikowane będą osoby długotrwale bezrobotne, figurujące w rejestrach PUP, od co najmniej 12 miesięcy, będące w wieku 50 lat i więcej, o niskich kwalifikacjach (maksymalnie wykształcenie średnie), posiadające stopień niepełnosprawności i kobiety.

Szczegóły realizacji programów oraz warunków by wziąć w nich udział dostępne są na stronie internetowej szczecineckiego PUP pod adresem: