Czworo walczy o jeden mandat

Miasto z Wizją / 18.03.2016 / Komentarze
Wybory uzupełniające do Rady Miasta Szczecinka

Dziś - w Niedzielę Palmową 20 marca mieszkańcy Szczecinka „należący” do Okręgu Wyborczego nr 19 (ul 28 Lutego, Kamienna i Chodkiewicza) pójdą do urn wyborczych. Wszystko po to by uzupełnić skład Rady Miasta. Głosowanie w lokalu wyborczym zlokalizowanym w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. 28 Lutego 13A rozpocznie się o godz. 7 i zakończy o godz. 21.

Wakujące miejsce 21 radnego (Rada Miasta liczy obecnie 20 radnych) zostało zwolnione przez Janusza Leszko. Radny został oskarżony przez Instytut Pamięci Narodowej o kłamstwo lustracyjne i stracił mandat.

Wcześniej Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała czworo kandydatów. Z "jedynką" o mandat radnego ubiegać się będzie Małgorzata Kubiak-Horniatko z Komitetu Wyborczego Wyborców "Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego". Z "dwójką" do wyborów idzie Paweł Kwak z KWW "Razem dla Szczecinka". Z kolei z "trójką" o Radę Miasta powalczy Szymon Ochocki z KWW "Nowoczesna Ryszarda Petru", a z "czwórką" Marek Bogdanowicz z Komitetu Wyborczego Wyborców "Łączy nas Miasto".

Wybory uzupełniające do rady Miasta kosztują. Jak powiedział "Miastu z Wizją" rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tomasz Czuk - 5123 zł.

- Ta kwota nie obciąży kasy miasta - zaznacza nasz rozmówca. - Na przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Miasta otrzymaliśmy dotację z Krajowego Biura Wyborczego.

Od siebie dodajmy, że w koszt wyborów wliczone są m.in.: opłaty diet członków komisji wyborczych, druk kart wyborczych i dostarczenie ich do komisji, koszt produkcji pieczątek czy obsługa lokalu wyborczego.