Czas na realizację projektów Budżetu Obywatelskiego 2021

Miasto z Wizją / 23.02.2021 / Komentarze
PUMPTRACK, czyli asfaltowy tor rowerowy powstanie w Szczecinku

Jednym ze zwycięskich projektów Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego 2021, wybranym przez mieszkańców, okazał się projekt pn. "PUMPTRACK - asfaltowy tor rowerowy".

Kolejna atrakcja dla dzieci i młodzieży ma kosztować blisko 200 tys. zł. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na roboty. Inwestycja realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj" zostanie zlokalizowana na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki przy ul. Kopernika - w sąsiedztwie Skate Plazy.

Roboty (przetarg nosi nazwę: Budowa obiektu małej architektury Pumtrack w Szczecinku) powinny ruszyć na początku kwietnia i zostać zwieńczona jeszcze w tym roku.

Projekt PUMPTRACK przewiduje wykonanie asfaltowego, 90 metrowego, zapętlonego toru rowerowego, z muldami i zakrętami do trenowania równowagi i koordynacji. Jazda na torze polega na wykonywaniu skoordynowanych ruchów góra – dół, dzięki którym poruszanie może odbywać się bez pedałowania. Obiekt przeznaczony dla rowerzystów, amatorów rolek, hulajnóg i deskorolki w każdym wieku.

Opis projektu

Pumptrack jest obiektem stanowiącym połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze z przebywaniem na powietrzu. Jest przeznaczony zarówno dla profesjonalistów jak i osób doskonalących swoje umiejętności niezależnie od wieku. Jako sport rozwija zmysł równowagi, koordynacji, wyrabia refleks i poprawia kondycję fizyczną. Zróżnicowany profil trasy pozwala osiągnąć różne prędkości zarówno dla rowerków dziecięcych jak i górskich.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Veloprojekt