Czas na realizację kolejnego projektu BO 2020

Miasto z Wizją / 06.07.2020 / Komentarze
W sąsiedztwie Skatepazy powstanie boisko do koszykówki ulicznej

Przyszedł czas na realizację kolejnego zwycięskiego projektu Szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Street Basketball, czyli boisko do koszykówki ulicznej zostanie zbudowane w sąsiedztwie Skateplazy w Parku Aktywności Rodzinnej przy ul. Kopernika. Miasto wszczęło już procedurę przetargową inwestycji.

Jak zapisano w BO, boisko jest zaprojektowane zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania czyli przyjazne, bezpieczne i otwarte dla wszystkich mieszkańców Szczecinka interesujących się sportem i lubiących aktywnie spędzać czas Usytuowanie na terenie rekreacyjnym spójnie uzupełni zagospodarowanie przestrzeni i stanie się miejscem atrakcyjnego spędzania czasu dla dzieci i młodzieży. Ponadto wykonanie projektu zgodnie z zasadami uniwersalnego projektowania znosi bariery dla osób z niepełnosprawnościami.

- Aktywność fizyczna jest jedną z podstawowych potrzeb biologicznych człowieka, podobnie jak rywalizacją na każdym etapie jego życia. Szczególnie ważna jest w okresie dorastania jako jeden z kluczowych czynników warunkujących prawidłowy rozwój i zdrowie, ale też i pozwalająca w naturalny sposób zapanować nad emocjami W dobie łatwego dostępu do prostych form spędzania czasu (komputery, telefony, media społecznościowe), propozycje związane z aktywnością fizyczną powinny rozwijać się w najbliższym otoczeniu, w miejscach atrakcyjnych dla potencjalnych użytkowników, bezpiecznych i nowoczesnych. Street Basketball z założenia wychodzi do ludzi aktywnych na ulicę, w strefy łatwej i szybkiej dostępności.
Planowana budowa boiska do koszykówki w strefie rekreacji w bezpośrednim sąsiedztwie skateplazy pozawala na dalsze zagospodarowanie przestrzeni strefy młodzieży, która w niezwykle szybkim tempie identyfikuje się z tym miejscem jako jednym z tych, gdzie chętnie spędza czas i ma możliwości rozwoju" - czytamy w opisie projektu Budżetu Obywatelskiego.

Boisko o pow. 400 m2 zostanie pokryte nawierzchnią asfaltową i oświetlone (4 słupy - punkty świetlne). Wokół powstanie mała architektura, czyli m.in. ławki i kosze na śmieci. Obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku i będzie kosztował (zgodnie z projektem BO) około 160 tys. zł.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Marzena Góra