Co widzą kamery monitoringu miejskiego cz. 42

• Tv
Miasto z Wizją / 13.10.2020 / Komentarze
Tym razem czujne oko kamery śledziło m.in. przebieg spaceru dwójki nietrzeźwych mężczyzn

Kamery miejskiego monitoringu widzą znacznie więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Na co dzień nie zwracamy na nie zbytniej uwagi, jednak warto pamiętać, że czujne oko zawsze ma na nas baczenie. To właśnie dzięki nim nie raz już funkcjonariuszom szczecineckiej Straży Miejskiej oraz policji udało się nie tylko namierzyć, ale i schwytać „rzezimieszków” niszczących miejskie lub prywatne mienie, wszczynających burdy czy zaczepiających innych przechodniów.

Tym razem czujne oko kamery m.in. śledziło przebieg spaceru dwójki nietrzeźwych mężczyzn, którzy postanowili wyżyć się na jednym z koszy na śmieci. Następnie panowie postanowili zasiąść do późnej kolacji przed jednym z lokali. Po skonsumowaniu przyniesionego ze sobą posiłku najwyraźniej jeden z nich postanowił spalić trochę dodatkowych kalorii wyżywając się na drzwiach wejściowych do lokalu.

Operatorzy monitoringu byli także świadkami incydentu, w trakcie którego kolejny nietrzeźwy mężczyzna postanowił wyżyć się na miejskim koszu na odpady. Przy okazji także zaczepiał przechodniów. Jego nocna eskapada na miasto skończyła się spotkaniem z funkcjonariuszami straży miejskiej. Nerwowy jegomość finalnie został zabrany przez policję.

Tekst, montaż filmu: Marzena Góra

Nagrania: Monitoring Straży Miejskiej