Ciemno na pomoście i stanicy wędkarskiej

Miasto z Wizją / 19.07.2016 / Komentarze
Trwa ustalanie przyczyn awarii oświetlenia w tej części parku miejskiego

Szczecineckie pomosty, zwłaszcza po zmroku, są niezwykle chętnie odwiedzane przez spacerujących miejskim parkiem mieszkańców. Tu późnym wieczorem możemy cieszyć się cisza i spokojem, a zarazem korzystać z możliwości przebywania na świeżym powietrzu w „pięknych okolicznościach przyrody”. Jednak – jak zauważył pan Krzysztof, jeden z naszych Czytelników – nie wszystkie konstrukcje zlokalizowane na Trzesiecku zachęcają do tego, aby z nich korzystać, zwłaszcza późną porą.

- Chodzi o pomost nad jeziorem znajdujący się przy ul. Lelewela przy hotelu Resiedence. Problemem jest oświetlenie na tym pomoście – pisze pan Krzysztof. - Spacerując wieczorem po parku można zauważyć, że na wszystkich innych pomostach wyposażonych w oświetlenie działa ono bez zarzutu, a na tym przy ul. Lelewela niestety nie.

- Bardzo dziwnie to wygląda, ponieważ pomost jest wyposażony w oświetlenie, ale nie mam pojęcia po co zostały wydane te pieniądze, skoro nie spełnia to zamierzonych oczekiwań. Tym bardziej, że sezon letni trwa. Taka sama sytuacja jest na całkiem niedawno otwartej stanicy wędkarskiej. Taka sytuacja trwa już kilka dni – dodaje nasz Czytelnik.

Pomosty, na których panują ciemności, z pewnością nie zachęca do wieczornych spacerów i spędzania czasu nad brzegiem jeziora. Kłopoty z oświetleniem trwają tu od minionego tygodnia. Wszystko jednak wskazuje na to, że lada moment problem ten – który jest już znany szczecineckim urzędnikom – zostanie rozwiązany.

- Rzeczywiście dziś (18.07 – dop. red.) rano dotarła do nas informacja o braku oświetlenia na pomostach przy ul. Lelewela oraz na stanicy wędkarskiej. Problem ten już został zgłoszony i czekamy na informację zwrotną odnośnie tego, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Być może jest to zwykła awaria, ale nie wykluczamy też tego, że być może przy wykonywaniu robót w tej części parku ktoś uszkodził jakiś przewód. Sprawę wyjaśniamy i kiedy poznamy przyczynę awarii, niezwłocznie ją usuniemy – mówi Anna Mista, dyrektor Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk