Chętni na zakup PKS-u mają czas do 20 kwietnia

Miasto z Wizją / 06.04.2017 / Komentarze
Zarząd Powiatu przedłużył termin składania odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji

Samorząd powiatu szczecineckiego w minionym roku podjął pierwsze próby sprzedaży Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej. Powodem tej decyzji był fakt, że spółka od kilku lat nie tylko nie przynosiła żadnych zysków, ale też nie zarabiała nawet na swoje utrzymanie, generując wciąż dodatkowe koszty.

Jeszcze miesiąc temu wszystko wskazywało na to, że szczecinecki PKS szybko znajdzie nowego właściciela. Jego zakupem zainteresowała się spółka PKS Bytów S.A. Wówczas także ruszyły procedury związane ze sprzedażą spółki. Po kilku dniach okazało się jednak, że do finalizacji transakcji nie dojdzie. Zainteresowany kupiec wycofał się z chęci nabycia szczecineckiego przedsiębiorstwa.

20 marca, podczas nadzwyczajnej sesja Rady Powiatu ostatecznie radni podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie udziałów Powiatu Szczecineckiego w spółce PKS. Teraz przed samorządem powiatu stoi niełatwe zadanie – znalezienie kupca zainteresowanego zakupem spółki. Pomimo zainteresowania zakupem szczecineckiego PKS-u przez kilka przedsiębiorstw, dotychczas nie padły żadne konkretne deklaracje od potencjalnych kupców.

W środę, 5 kwietnia Zarząd Powiatu podjął decyzję o przedłużeniu terminu składania odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji w sprawie zbycia udziałów powiatu w Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej. Tym samym podmioty zainteresowane ich zakupem mają czas na odpowiedź do 20 kwietnia. Powiat ustalił także termin na 27 kwietnia, w którym poinformuje potencjalnych inwestorów o rozpatrzeniu złożonej przez nich oferty wstępnej. Z kolei czas na złożenie oferty wiążącej minie 18 maja. Czy starania mające na celu zbycie udziałów w PKS-ie przyniosą zamierzony efekt być może dowiemy się już w ciągu najbliższych tygodniu.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk